Новини

В Україні планують удесятеро підвищити штрафи за порушення Правил дорожнього руху

До Верховної Ради України внесли законопроект № 7026, в якому передбачаються нові штрафи для деяких водіїв. Зокрема, мова йде про власників автомобілів, вартість яких перевищує 85 тисяч доларів. Їх за порушення ПДР штрафуватимуть у десятикратному розмірі.

Як повідомляє SUD, у пояснювальній записці йдеться, що мета проекту – підвищення відповідальності на дорозі для власників елітних автомобілів.

У зв’язку з цим передбачено введення поняття “Елітний транспортний засіб” – легковий автомобіль, середньоринкова вартість якого перевищує 375 розмірів встановлених законом розмірів мінімальних заробітних плат (включно).

Це пов’язано з тим, що з 1 січня розмір мінімалки в Україні 6 500 грн, таким чином елітним автомобілем вважається, якщо ціна становить 2 437 500 грн. Тобто приблизно 85 тисяч доларів.

Також наголошується, що середньоринкова вартість елітних транспортних засобів буде визначатися Міністерством економіки України за методикою, затвердженою урядом. Дані списки до 1 лютого кожного року будуть розміщуватися Міністерством економіки України на своєму офіційному веб-сайті.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України Про адміністративні правопорушення (КУпАП) та Кримінального кодексу України (КК) та збільшити в 10 разів розміри штрафів, передбачені КУпАП за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, порушення правил дорожнього руху, вчинені при управлінні елітним транспортним засобом.

Закон може набути чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2023 року, але не раніше дня введення в дію Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України про зниження оподаткування соціальних автомобілів та оподаткування елітних автомобілів”.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.