Захворювання коронавірусом штаму “Дельта” супроводжується лихоманкою, головним болем, а також болем у горлі та нежитю.
Про це повідомляє пресслужба Мінохоронздоров’я.
При цьому характерні для первісного штаму коронавірусу кашель і втрата нюху чи смаку при зараженні штамом “Дельта” є менш поширеними.
Крім того, захворювання коронавірусом штаму “Дельта” може супроводжуватися також більш тяжкими симптомами – порушенням слуху, шлунково-кишковими проблемами та утворенням згустків крові, що призводять до загибелі тканин і гангрени.
У МОЗ також нагадали про надзвичайну заразність штаму “Дельта”.
“Відповідно до дослідження, проведеного вченими з Китаю концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму “Дельта” у 1000 разів більша ніж було в інфікованих диким штамом. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус в зовнішнє середовище, що сприяє поширенню вірусу на інших людей”, – розповіли у МОЗ.
У міністерстві наголосили, що імовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом “Дельта” набагато вища у невакцинованих осіб, натомість повністю вакциновані люди переносять хворобу безсимптомно або ж у значно легшій формі.
Вакцинуватися від коронавірусу можна у найближчому пункті щеплення або центрі масової вакцинації. Дізнатися адресу найближчого місця вакцинації можна на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/ або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.
До маломобільних громадян і організованих колективів від 50 людей приїжджають мобільні бригади вакцинації.
” ”