У канадській Оттаві понад двісті постраждалих жінок подали позов проти лікаря-репродуктолога 82-річного Нормана Барвіна.
Про це пише Ottawa-Citizen.
Ініціатором колективного позову стала його 25-річна біологічна дочка Ребекка Діксон, якій з віком поставили діагноз – непереносимість глютену, якого немає ні у кого в її родині.
Бажаючи знайти причину своєї недуги, Діксон запросила зразок ДНК своїх батьків у репродуктолога. Барвін їй відмовив. Тоді Ребекка запідозрила неладне і поділилася своїми побоюваннями з дівчиною на ім’я Кет – донькою ще однієї пацієнтки того ж лікаря. У Кет виявився схожий діагноз.
“Коли Ребекка порівняла свою ДНК з біоматеріалом Кет – дівчата були єдинокровними сестрами”, – пише видання.
Пізніше дівчина переконала Нормана провести тест. Виявилося, лікар був батьком обох дівчат.
Після цього Реббека стала шукати пацієнтів лікаря. Вона ініціювала колективний позов до Барвіна. Всього проти репродуктолога виступили близько ста з 226 постраждалих – діти пар, які звернулися за лікуванням. Тепер вони не знають, хто їхні біологічні батьки насправді. Оскільки з’ясувалося, що лікар використовував не ту сперму, яку вказував під час запліднення. Також з’ясувалося, що 17 осіб – біологічні діти самого репродуктолога.
“Постраждалих може бути більше. за медичного втручання Барвіна успішно народили дітей приблизно 500 жінок”, – зазначило видання.
Тепер потерпілі вимагають матеріальної компенсації від лікаря. Якщо суд прийме їхій бік, репродуктолог повинен буде виплатити їм усім близько 10 мільйонів доларів.
Якщо сторони домовляться, гроші постраждалим виплатить Канадська асоціація медичного захисту – некомерційне товариство лікарської взаємодопомоги.
Барвін почав практику в 70-х. Він працював у державній клініці, а потім відкрив власну. У 1997 році репродуктолог отримав найвищу цивільну нагороду країни – Орден Канади.
” ”