Два із 15 варіантів штаму коронавірусу Дельта допомагають інфекції уникнути як природних, так і поствакцинальних антитіл.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила провідний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська, пише Кореспондент.
Водночас, за словами експерта, ще одна мутація Дельти підсилює “прилипання” вірусу до клітин людського організму і сприяє утворенню синцитію (злиття клітин з формуванням багатоядерної структури із загальною цитоплазмою).
“Це пояснює буквально вибухове наростання вірусного навантаження, що супроводжується вираженою клінічною симптоматикою – підвищення температури, інтоксикація, ранні вірусні пневмонії, які можуть призводити до зниження сатурації буквально на 4-5 день від дебюту клінічних симптомів”, – йдеться в повідомленні.
Голубовська зазначає, що Дельта більш ефективно вислизає від антитіл, ніж інші штами COVID-19. Однак, підкреслює вона, вакцинація допоможе запобігти госпіталізації після зараження цим типом інфекції.
Таким чином, інфекціоніст рекомендує:
зустрічатися з новими штамами вірусу, маючи імунітет;
пріоритет у вакцинації віддавати неімунним, особливо із груп ризику;
вакцинуватися і довакцинуватися тим, хто вже отримав першу дозу;
після вакцинації посилювати засоби індивідуального захисту протягом першого тижня, особливо якщо він припадає на період інтенсивного росту захворюваності: уникати людних місць, носити маски;
оздоровлення, правильне харчування, повноцінний сон.
” ”