Новини

Як повернутися в робочий ритм після сезону відпусток: розповідає психологиня

Повернення в робочий режим після насиченої літньої відпустки можна порівняти з закінченням солодкого і безтурботного сну. Нікому не хочеться, щоб перші дні в офісі проходили з відчуттям “лихі сірі будні закрили світло”, як співається в одній з пісень Монатіка.

Психологиня Софія Влох поділилася кількома порадами які допоможуть легко адаптуватися до робочих буднів після сезону відпусток.

Чому ми втомлюємося після відпустки

Психологиня розповідає, що весь процес, поки людина відправляється у відпустку, можна розділити на кілька періодів.

Спочатку ми всі в очікуванні відпустки – працювати вже зовсім не хочеться – ми думками вже на морі або в горах. Але може бути в точності протилежний ефект, коли деякі відчувають себе до відпустки навіть краще, ніж після неї:

“У людини з’являється багато сил і енергії, адже він знає, що ще трохи – і настане цей бажаний час відпустки – говорить Софія Влох.

Потім настає час безпосередньо відпустки, де ми розслабляємося і набираємося сил і енергії. Проте після повернення додому щось йде не так, і всі сили кудись зникають. На це може бути кілька причин:

– спосіб відпочинку який ви вибрали не є ресурсним для вас;

– повернення (наприклад з іншої країни) і адаптація – може забрати всі приємні спогади від відпустки.

Як легко повернутися до роботи

1. Розрахуйте свою відпустку таким чином, щоб по поверненню додому у вас ще залишалося кілька вільних днів – дайте собі адаптуватися;

2. Згадайте, що в цій роботі приносить вам найбільше задоволення, що ви любите робити – це і буде ваша мотивація.

3. Не звалюйте на себе відразу багато завдань – входьте в графік поступово.

4. Винагороджуйте себе за хорошу роботу. Що ви отримаєте, якщо завтра добре відпрацюєте повний день, чим ви себе зможете побалувати?

5. Плануйте відпочинок заздалегідь. Дуже часто ми йдемо у відпустку, коли відчуваємо повне вигорання – тоді повертатися до роботи буде дуже важко. Найліпше у всьому тримати баланс і завчасно запланувати відпочинок, коли ви ще не дійшли до межі.

6. “Не чекайте відпустки, а наповнюйтеся ресурсом кожен день”, – радить психолог. Вам не вдасться за кілька тижнів повністю відновитися, якщо у звичайні робочі дні ви не дозволяєте собі розслабитися.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.