На Буковину осінь принесла чимало ризиків, через які люди платять здоров’ям, а іноді й життям. Як від них вберегтися – далі в матеріалі.
Палив траву і загинув
У селі Кошуляни Мамалигівської громади 65-річний чоловік спалював траву і загинув. Його тіло виявила сусідка. Пожежа була незначною і самоліквідувалася.
Спалювання трави – небезпечне. Часто вогонь може перекинутися на лісосмуги, ліси, присадибні ділянки, будівлі. Неконтрольовані пожежі можуть знищити цілі лісові масиви. Крім того, величезної шкоди пожежі завдають фауні: птахам, звірам. Часто гинуть і люди, особливо літні.
За самовільне спалювання сухої трави – штраф від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.
Отруївся чадним газом
Днями в Чернівцях 19-річний юнак отруївся чадним газом. На гарячу лінію газовиків надійшло повідомлення про отруєння чадним газом від працівників швидкої допомоги. Газовики, приїхавши на місце події, встановили, що опалювальна піч була в аварійному стані. Витік газу стався через порушення правил безпеки. Квартиру від’єднали від газопостачання.
Фахівці нагадують, що чадний газ не має ні запаху, ні кольору. Головний біль, запаморочення, загальна слабкість і нудота – перші ознаки отруєння.
Як вберегтися від отруєння:
– тримайте відчиненою кватирку;
– користуйтеся газовими приладами тільки за наявності тяги в димоходах;
– стежте за кольором полум’я на пальниках: воно має бути синім або фіолетовим; жовте полум’я – ознака неповного згоряння газу;
– використовуйте тільки справні газові прилади;
– не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.
Туман на дорогах
Уже понад тиждень Буковину вранці й увечері огортає густий туман, під час якого на дорозі недостатня видимість.
У поліції зазначають, що аварії не почастішали, проте на дорогах варто все одно варто бути обачними. Минулого тижня в селі Заволока сталася жахлива ДТП, у якій загинуло двоє чоловіків, а ще троє травмовані. В аварії загинув військовий Євген Семенов, якому було 28 років. Причину ДТП з’ясовують.
У поліції радять дотримуватися простих правил на дорогах під час туману:
– відмовитися від ризикованих маневрів і швидкісної їзди;
– знижувати швидкість, наближаючись до пішохідних переходів;
– збільшити дистанцію між автомобілями;
– за наявності протитуманних фар увімкнути їх разом із ближнім світлом;
– під час зупинки обов’язково вмикати аварійну світлову сигналізацію;
– користуватися засобами пасивної безпеки для дорослих і для дітей;
– пішоходам переходити дорогу лише у визначених місцях.
” ”
–>