Фото із фб-сторінки Богдана Рідуша
В озері біля печери Буковинка пропала вода. У самій печері також. Це сталося вперше за понад 40 років спостережень.
Про це на своїй фб-сторінці розповів професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії ЧНУ ім. Ю. Федьковича Богдан Рідуш, пише molbuk.ua
Науковець додав, що це озеро в кар’єрі біля Стальнівців, і тут вода не зникала раніше, як і в печері. Зараз же упав рівень підземних вод.
У коментарях зазначають, що озеро раніше було доволі глибоким, у нього можна було стрибати із берега.
Довідка
Буковинка — печера, геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована за 1,5 км на південний захід від села Стальнівці, що в колишньому Новоселицькому районі Чернівецької області.
Площа пам’ятки природи 5 га, статус — з 1981 року.
Буковинка — одна з найбільших печер Буковини. Виявлена в лютому 1976 року в стінці покинутого гіпсового кар’єру. Обстежена 1979 року чернівецькими спелеологами. Належить до карстового масиву в межах Подільсько-Буковинської карстової області.
Печера є триповерховим лабіринтом загальною довжиною понад 5 км. Нижній поверх майже повністю затоплений. Ходи верхнього поверху звужені, середнього (основного) — широкі та порівняно високі — завширшки пересічно 2—3 м, заввишки 1,5—5 м. Саме тут уперше на Буковині були знайдені сталактити; є також чимало різних натічних форм і вторинних кристалів.
Ходи нижнього ярусу мають низьке склепіння. Виявлено теж декілька озер з мінералізованою водою. Взимку біля входу до печери утворюються крижані сталактити і сталагміти. Печера — притулок кажанів.
Буковинка може використовуватися в наукових і курортно-лікувальних цілях, а також для розвитку спелеотуризму.
Раніше Богдан Рідуш повідомив, що у селі на Буковині впала скеля і перегородила дорогу.
” ”
–>