Поїздка за кордон у переважної більшості пересічних обивателів пов’язана, як правило, з туризмом або відпочинком. Нині немає великої проблеми купити тур в одному з численних туристичних агентств. На вибір пропонуються не тільки традиційні “пляжні” види відпочинку на морі або океані, а й спортивний, екстремальний та інші види туризму.
Як правило, більшість людей ретельно готуються до поїздок за кордон, заздалегідь виходячи зі своїх фінансових можливостей. Але, життя часом сповнене несподіванок. Іноді трапляється так, що, перебуваючи за кордоном, туристу знадобилися гроші. Добре, якщо людина заздалегідь підготувалася до подібних форс-мажорних обставин, що дає їй змогу досить оперативно розв’язати виниклу фінансову проблему. Але нерідкі випадки, коли подібний грошовий “казус” застає туриста зненацька.
Де взяти гроші, перебуваючи за кордоном
Реальних варіантів не так вже й багато. Перший – позичити необхідну суму в друзів. Зазвичай за кордоном подорожують далеко не безбідні туристи, які мають таких же забезпечених друзів. Інтернет дає можливість зараз без проблем робити перекази на банківську карту клієнта, незалежно від його географічного розташування. Зазвичай, вирушаючи за кордон, турист бере із собою банківську картку, якою може розрахуватися або зняти готівку в іншій країні.
Другий реальний варіант – оформити в МФО мікрокредит на ту саму банківську карту. Схема така сама, як і у випадку з друзями, з тією лише різницею, що гроші на картку буде переведено не приватною особою, а кредитно-фінансовою організацією. Автоматичний кредит на карту можна отримати швидко і просто.
Чому за кордоном складно взяти кредит
Класичний кредит у закордонному банку взяти простому туристу дуже складно. Чому? Відповіді, загалом-то, лежать на “поверхні”. По-перше, відсутність кредитної історії. У кожній державі існує своя система оцінки кредитоспроможності позичальника, і кредитна історія зазвичай прив’язана до місцевого кредитного бюро. Якщо ви перебуваєте за кордоном, ваша кредитна історія в рідній країні, найімовірніше, буде не актуальна в іншій державі.
Банки та фінансові установи часто висувають суворі вимоги до позичальників, включно з місцевим громадянством, посвідкою на проживання або робочою візою. Без цих документів отримання кредиту може бути неможливим.
Не слід забувати, що кредитори розглядають іноземців як більш ризикованих позичальників через труднощі зі стягненням боргу в разі невиплат. Якщо позичальник залишає країну, процес стягнення може бути ускладнений або навіть неможливий. У окремих випадках банки можуть вимагати заставне майно на території країни, де береться кредит, або поручителя, який є громадянином або резидентом цієї країни.
Великою перешкодою в кредитуванні іноземних громадян є суттєві відмінності в чинних законодавствах різних країн. Кредитні договори регулюються місцевими законами, які можуть значно відрізнятися від законів вашої рідної країни. Це ускладнює процес, як для позичальника, так і для кредитора.
Усі ці фактори роблять отримання кредиту за кордоном складним завданням, особливо якщо позичальник не має постійної місцевої адреси, стабільного доходу або офіційного статусу в країні проживання.
Що треба знати про мікрокредит у МФО
Як уже було сказано, отримати кредит у МФО, перебуваючи за кордоном, не становить великих проблем. Точніше буде сказати, географічне поточне становище позичальника при оформленні кредиту в МФО не має істотного значення. Ба більше, МФО взагалі не цікавитиметься, де в цей момент перебуває клієнт. Тому, процес оформлення кредиту в МФО для позичальників, які перебувають за кордоном, нічим не відрізняється від такого для інших клієнтів.
Однак, оформляючи кредит у МФО, слід добре розуміти умови кредитування. Мікрокредит, як правило, видається на короткий термін під високі відсотки, при цьому, сума такого кредиту відносно невисока.
–>