Чернівці – це місто, яке завжди приваблює туристів своєю багатою історією та неповторною атмосферою. Навіть попри війну.
Леся Щербанюк, дослідниця історії Чернівців та екскурсоводка, поділилася з molbuk.ua інформацією про найпопулярніші місця, які варто відвідати в нашому місті.
“Усі, хто вперше відвідує Чернівці, обов’язково хочуть завітати до нашого університету. Це класика. Також до традиційного маршруту входить вулиця Кобилянської, бо то пішохідна візитівка нашого міста. І, звісно, наші три площі – Пресвятої Марії, Філармонії й Театральна”, – зазначає Леся Щербанюк.
“Чернівці – це місто, яке творили люди для людей”
Останнім часом серед туристів популярним стає зал органної та камерної музики, а також квартал вілл, який особливо привабливий у період цвітіння магнолій.
Одним з улюблених місць самої краєзнавиці Лесі Щербанюк є вулиця Костянтина Томащука, яка донедавна називалася вулицею Хотинських Комсомольців. Саме на цій вулиці, на будинку № 6, встановлена меморіальна таблиця із зображенням двох українських письменниць – Ольги Кобилянської та Лесі Українки.
“Біля цього місця я можу розповісти туристам і про Лесю, і про Ольгу, і про те, як Остап Луцький вперше приїхав до Чернівців. На цьому місці у ХІХ столітті стояв дім Марошані, куди вперше завітав Юрій Федькович і закохався в юну красиву Емілію”, – із захопленням розповідає краєзнавиця.
Часто туристи цікавляться адресами, де проживала Ольга Кобилянська, зокрема львів’яни. Вулиця Шевченка також має популярність, адже вона відома особистостями, які тут проживали за австрійського періоду. Зокрема, професор Смаль-Стоцький, художник Юстин Пігуляк, письменник Ґеорґ Дроздовський, співачка Віоріка Урсуляк, художниця Агувста Кохановська, живописець Володимир Загородников.
“Чернівці – це місто, яке творили люди для людей. Однією з найулюбленіших легенд серед туристів є та, що вулицю Кобилянської підмітали букетами троянд”, – ділиться Леся.
Краєзнавиця любить розповідати туристам про те, що у Чернівцях винайшли феромони кохання – ендорфіни. Це завжди захоплює слухачів.
І нині Чернівці є атмосферним містом, це зауважують туристи.
“Кияни після приїзду до Чернівців говорили, що за два роки від початку повномасштабної війни, місто стало красивішим. Вони особливо гарно відгукуються про наші вулиці та сквери”, – каже Леся Щербанюк.
Чернівці приваблюють туристів не лише своєю історією, а й затишком та спокоєм.
Люди приїжджають сюди, щоб відпочити й відволіктися від війни та реалій.
“До нас приїжджають групи з дітьми, вчителі, лікарі, представники міських рад, щоб дізнатися більше про наше місто”, – додає екскурсоводка.
Проте місту є куди розвиватися.
Леся Щербанюк вважає, що в місті бракує відпочинкових зон біля річки Прут.
“Якби гарно та креативно зробити відпочинкові зони біля річки, це був би великий плюс для міста. Також було б цікаво облаштувати нові локації та розробити нові маршрути, хай навіть і за містом.
Окрім класичної екскурсії Чернівцями, яка триває три години, можна було б нашим туристам пропонувати більше.
“Якщо ви ступили на вулиці Чернівців, вам обов’язково потрібна екскурсія. Тільки тоді ви дізнаєтеся про справжню атмосферу нашого міста. Воно відкривається з часом, коли трохи глибше зрозуміти його історію та душу”, – підсумовує Леся Щербанюк.
Що думають туристи про Чернівці?
Ірина, Київ:
“Чернівці – це справжнє відкриття для мене. Вулиця Ольги Кобилянської з її атмосферними кафе і магазинами просто зачаровує. Це місце, де відчуваєш себе частинкою історії”.
Олександр, Харків:
“Я був приємно здивований, наскільки затишним і гостинним є це місто. Архітектура університету вражає своєю величчю, а прогулянка старими вуличками дозволяє зануритися в минуле”.
Марія, Львів:
“У Чернівцях відчувається особлива енергія. Тут кожна вуличка, архітектура дихає історією, а люди надзвичайно доброзичливі. Хочу повернутися сюди ще раз, щоб відкрити для себе ще більше цього прекрасного міста”.
” ”
–>