Поведінка котів може бути цікавою, непередбачуваною і кумедною. При цьому більшість із них люблять залазити на господаря “верхи” та спати в людини на грудях.
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає, чим саме можна пояснити такі дії наших улюблених муркотунів.
Кохання й визнання
Взаємодія кота з людиною може бути унікальною, адже емоції, які вони при цьому розділяють — складні й глибокі.
Одна з причин, чому кіт чи кішка завжди намагається залізти на груди господарю, полягає в коханні та визнанні людини як “своєї”.
Пригортаючись до нас і лягаючи на наше тіло коти проявляють власні відчуття й бажання бути коханими. Якщо ж ви при цьому ще й гладите тварину — це буде для неї верхом блаженства.
Тепло та комфорт
Більшість котів полюбляють тепло і спеціально шукають місця для відпочинку, де їм буде комфортно. Це може бути залите сонцем підвіконня, гаряча батарея та… людське тіло.
Тепло господаря — привабливе для котів. Це ще одна причина, чому вони часто залазять на нас “верхи”.
Звук і відчуття
Коти мають дуже гострий слух, отже коли домашній улюбленець вмощується у вас на грудях, він чудово чує серцебиття і навіть вібрації організму.
Дехто з експертів припускає, що це може також “імітувати відчуття”, буцімто ви — кошеня, що перебуває поруч із мамою чи рештою виводка.
Лежачи на вас коти самі часто муркочуть, отже їм — абсолютно комфортно.
Безпека і спокій
Ще однією причиною “відпочинку на людях” може бути відчуття безпеки та спокою, що отримує тварина біля свого господаря.
Знайомий запах, голос, навіть рухи — діють заспокійливо для кота чи кішки. Отже, лежачи на грудях вони почуваються “як треба”.
Власницький інстинкт
Коти та кішки завжди пильно стежать за своєю територією. Дехто з них навіть може розцінювати власника як “цінний і важливий ресурс”.
Лежачи на людині муркотун залишає на ній свій запах, отже інші тварини точно знають, “чия це територія”.
Якщо у вас мешкають кілька різних домашніх тварин, беручи їх на руки по черзі ви тим самим даєте їм зрозуміти “доступність для всіх”. Головне, щоб це не викликало стресу чи проявів агресії.
” ”
–>