Новини

Ціни на продукти в Україні: чому тепличні овочі здорожчали, а яйця і м’ясо здешевшали

Тепличні овочі в Україні здорожчали. За підрахунками експертів, приблизно відсотків на 15. Серед чинників, які впливають на ціни – зростання вартості енергоносіїв і зменшення імпорту, зокрема з Європи через блокування поляками кордонів. А от свинина та яйця – цінові позиції дещо втратили.

Про це йдеться в сюжеті кореспондентки ТСН Олени Лоскун.

Як здорожчало вирощення тепличних салатів

На Київщині у теплицях Альона Климась вирощує салат. На початку війни виробництво довелось призупиняти через обстріли. Щойно змогли – теплиці відремонтували. А обсяги вирощування салатів – відновили.

Салат продають у супермаркети по всій країні. Яка собівартість підприємці – не говорять. Лише зізнаються: вона значно зросла. А значить і товар – здорожчав.

“Для нас як для виробництва підняли світло, насіння зросло десь до 10-ти відсотків. Торф 5%.”, – пояснює агрономиня Альона Климась.

Яка ситуація на ринку в Києві

Пан Сергій розповідає: огірки привозять із Умані, Дніпропетровщини та Житомирщини. Їхня вартість постійно коливається – залежно від кількості зібраного, проте може становити і 200 грн.

Більше нині просять і за томати. В асортименті продавчині Альони вітчизняних поки немає, бо коштують вони 200-300 грн за кіло. Тепличні помідори везуть з Туреччини, Румунії, Болгарії.

Тепличні помідори

Що ж до картоплі – молодої ще немає. Олена Василівна з Вінничини привезла бульбу вирощену минулоріч на власному городі. Каже: вона вже почала в’янути і пускати паростки. Тож намагається розпродати якнайшвидше. Її вона продає по 25 грн за кіло.

А от м’ясо дещо таки подешевшало. Все через падіння попиту. Здешевшали і яйця. Економіст Олег Пендзин пояснює: близько третини продукції традиційно експортували. Але через протести польських аграріїв нині це робити значно важче. Тож яєць на внутрішньому ринку стало більше, ніж потрібно

Чому здорожчали овочі – пояснення економіста

Економіст Олег Пензин каже, прайси на тепличні українські овочі цьогоріч піднялися подекуди відсотків на 15-20. Крім здорожчання енергоносіїв, на це вплинуло і зменшення імпорту через блокування поляками кордонів.

“Ця динаміка, вона, власне, і пов’язана з тим, що в нас не балансувалося польськими огірками, помідорами, які їхали, що в нас подорожчали енергоносії, і в багатьох випадках парники у нас різко зменшили загальний обсяг виробництва на, власне, енергоносіях”, – пояснює експерт.

Олег Пензин прогнозує здешевшання овочів найближчим часом, коли їх до України завезуть з Туреччини чи Єгипту.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.