Музикант, громадський діяч, а в минулому – політик, колишній народний депутат України, попросив вибачення у своїх виборців за те, що міг не виправдати їхніх сподівань, покинувши створену ним партію “Голос”.
Про це Вакарчук сказав у Чернівцях під час публічної дискусії, пише molbuk.ua
За його словами, таке зізнання від нього лунає чи не вперше.
Зокрема, на запитання глядачів, чи планує колись повертатися до політики, музикант відповів:
“Для мене це питання дуже просте, хоча за ним стоїть дуже багато непростого. Я не хотів би більше займатися політикою. Вважаю, те, чим займаюся, є максимально ефективним, дає мені гармонію і задоволення. А головне – приносить багато користі, я в цьому абсолютно впевнений.
Разом із тим, користуючись нагодою, скажу те, що, можливо, раніше не говорив. Гадаю, що зробив свого часу велику помилку, коли недооцінив рівень надії людей на конкретну особистість у політиці. Недооцінив, наскільки на мене особисто як на людину багато хто покладав великі надії. І не усвідомлював, що мій підхід до політики, коли ти приходиш для того, щоби допомогти іншим людям себе проявити і стати тими, ким вони є, і просто створити середовище, відрізняється від відчуттів більшості тих, яким потрібна конкретна людина, в яку вони хочуть уособлено вкласти свої надії, бажання.
Тому хочу вибачитися перед усіма цими людьми. Вочевидь, я якимсь чином їхні очікування не справдив. Я це вчинив абсолютно не зі зла. Просто зробив тоді помилку, що не усвідомив цього. Мені за це насправді дуже болісно всередині. Але хочу сказати чесно, що все життя робив, роблю і робитиму все можливе, аби моя країна була сильною, красивою, чесною, справедливою. Віддам для цього все, що можна”.
Що відомо про політичну діяльність Святослава Вакарчука:
(дані з вікіпедії)
30 вересня 2007 року Вакарчука обрали на позачергових виборах до ВРУ за списком пропрезидентського блоку НУНС (№ 15 у списку). Був членом Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформації, а також членом груп з міжпарламентських зв’язків.
11 вересня 2008 року добровільно склав депутатські повноваження. 16 грудня 2008 року Верховна Рада прийняла постанову про дострокове припинення повноважень народного депутата.
16 травня 2019 року на Старокиївській горі Вакарчук презентував свою політичну партію “Голос”. Очолив список партії на парламентських виборах. Також він назвав п’ять ключових пунктів програми: “Перше — інтереси громадян України понад усе, екзистенційний вибір України — Європа, один закон для всіх, вільна економіка без олігархів, влада підзвітна громадянам України”.
“Голос” отримав 5.82 % голосів і, відповідно, 17 депутатів за списками, ще троє депутатів від партії перемогли на одномандатних округах.
24 липня 2019 року з’їзд партії “Голос” обрав Вакарчука головою партії. 29 серпня 2019 року у парламенті була створена фракція “Голос”. Керівником фракції “Голос” став Сергій Рахманін. Був членом Комітету зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
11 червня 2020 року заявив, що зареєстрував у Верховній Раді постанову про складання депутатських повноважень. 18 червня ВРУ відмовилася припинити повноваження Вакарчука, 19 червня він вийшов з фракції партії Голос.
Раніше повідомлялося, що 20 березня у Чернівцях відбулася публічна дискусія із музикантом, громадським діячем Святославом Вакарчуком, а опісля – благодійний концерт, кошти з якого передадуть для ЗСУ.
” ”
–>