Ще однією жертвою шахраїв став 19-річний житель міста Кіцмань. Заявник повідомив правоохоронцям, що під приводом поповнення електронного гаманця криптовалютою, невідомий чоловік заволодів його 4100 доларів США, які він власноруч йому передав.
Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.
Аферисти продовжують ошукувати довірливих громадян, використовуючи при цьому різні схеми шахрайства. Поліцейські закликають громадян бути свідомими, не довіряти неперевіреній інформації, а тим паче незнайомим особам. Не переходьте за фішинговими посиланнями та в жодному випадку не вводьте інформацію про банківські рахунки на підозрілих сайтах.
Цього разу жертвами поширеної схеми шахрайства “Соціальні виплати під час війни” стали одразу ж троє буковинок. Як розповіли заявниці працівникам поліції, що їм у месенджері надійшли повідомлення про можливість отримання додаткової фінансової допомоги. Перейшовши за посиланнями з СМС, жінки заповнили анкети, в яких вказали реквізити та конфіденційну інформацію про їхні банківські рахунки, а саме CVV-коди і паролі. В результаті з їхніх карток зникли гроші. Таким чином аферисти ошукали 20-річну жительку села Велика Буда на майже 15 тисяч гривень, 20-річну чернівчанку на 8500 гривень, а 65-річну жительку села Рідківці на суму понад 6000 гривень.
Також цього дня із повідомлення про шахрайство до поліції звернулася 45-річна жителька села Діброва. Жінка розповіла правоохоронцям, що невідома особа перерахувала з її банківського рахунку 117 тисяч гривень.
Відомості про вказані факти поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.
Поліцейські Буковини вкотре наголошують, щоб не стати жертвою шахраїв – дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки:
не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів;
довіряйте інформації про соціальні виплати тільки на офіційних сайтах установ;
не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
не передавайте гроші незнайомцям, краще зверніться у відділення банку для поповнення будь яких рахунків.
Якщо ви все ж таки стали жертвою аферистів — одразу телефонуйте на спецлінію “102”.
” ”
–>