На ратуші Чернівців зупинився годинник. Зараз він показує 12.00. Наразі невідомо, коли вдасться відновити роботу старовинного годинника.
Про це у коментарі molbuk.ua розповів секретар Чернівецького виконкому Сергій Добржанський.
Він пояснив, що годинник зупинився вчора, 18 лютого, орієнтовно о десятій годині ранку. Це сталося через поломку однієї з деталей у маятнику.
“Тріснула пружина у маятниковому механізмі. Ми зараз шукаємо заміну деталі. Але вона дуже рідкісна і для старовинного годинника її важко знайти. Зараз намагаємося деталь зробити власними силами, щоб все-таки запустити годинник. Також вже звернулися до усіх фахівців в Україні, щоб допомогли її придбати”, – сказав Сергій Добржанський.
У міській раді кажуть, що старовинний годинник ламався, але поломки такого серйозного механізму не було.
“Годинник зупинився о десятій ранку у неділю. Підтягнули стрілки до 12.00, щоб сурмач міг грати і не відмовлятися від цієї традиції. Є майстер, який доглядає за годинником постійно. Але зараз поламалася складна деталь. Хочемо запустити годинник якнайшвидше, але поки його ремонтуємо”, – зазначив Сергій Добржанський.
З історії годинника
Рідкісний механічний годинник, який встановили на 50-метровій вежі ратуші, виготовили в Празі. Він служить чернівчанам уже майже 170 років. За цим годинником магістрат звіряв час із Віднем. Як писав історик Ігор Чеховський, ще на початку ХХ століття місцевий час випереджав віденський на 44 хвилини. Потреби залізничного транспорту та зв’язку змусили Чернівці перейти на спільний для всієї Австро-Угорщини центральноєвропейський час. Потім діяв бухарестський, московський, а з 1990 року – київський час, відповідно крутилися стрілки годинника на ратуші. Подібний годинник встановлено у Київській лаврі. За оцінкою фахівців, цей механізм дуже надійний та довговічний.
На фронтоні ратуші висить ще один годинник, колись його циферблат світився уночі. Його замовив у Празі й подарував місту Антон Кохановський (1817-1906) під час свого повторного обрання на пост бургоміста.
” ”
–>