Новини

“Збираю і бомбери, і камікадзе”: чернівецька майстриня виготовляє дрони для військових – відео, фото

28-річна чернівецька майстриня Віолетта Олійник сама збирає дрони. Вона допомагає своєму татові та рідним братам, які зараз боронять рідну державу. До війни дівчина працювала художницею-ювеліром, створювала прикраси. Цією справою вона займається досі, але поєднує її з волонтерством.

Свої вироби дівчина час від часу показує в соцмережах, розігрує серед своїх підписників, а вторговані кошти скеровує на закупівлю деталей для дронів, пише molbuk.ua

– До початку війни я займалася мистецтвом, робила перформанси в Чернівцях, створювала ювелірні прикраси. Не мала жодного стосунку до військової справи. Та вже понад півтора року я волонтерю: збираю кошти, купую речі на фронт та складаю дрони. Допомагає мені дідусь. Він у мене дуже активний волонтер. У свої 82 роки навіть намагався зі своїм військовим досвідом вступити до лав армії, але через вік залишився допомагати воїнам з тилу, – розповідає Віолетта.

FPV-дрони – найпростіші в збиранні

Уперше дівчина зацікавилася дронами тоді, коли до неї звернувся батько.

– Мій батько попросив мене, щоб я поцікавилася вартістю дронів для військових. З’ясувалося, що ціни приблизно всюди однакові. Проте сам дрон треба перевіряти на якість. Черги всюди великі. На нього можна чекати місяць, а іноді й кілька місяців. Тож вирішила спробувати зібрати дрон самостійно. Записалася на спеціальні безкоштовні курси Victory Drones та “Дрон у кожну хату” від Івана Овчарика, – каже дівчина.

Після опанування інформації на курсах Віолетта замовила деталі та склала перший свій дрон для військових.

– Переглянувши всі матеріали, замовила деталі за списком і зібрала перший свій дрон. Складати дрон не важко. Для нього потрібні насамперед інструменти: паяльник, двосторонній скотч, кусачки, припій. Усі деталі здебільшого замовляю в Китаї. Якщо хлопцям на фронті дрон потрібен терміново, то деталі можна купити й в Україні, але це дорожче, – каже майстриня.

Віолетта Олійник збирає FPV-дрони. Вони – найпростіші в збиранні.

– Основні деталі для FPV-дронів – це двигун, він крутить гвинти, завдяки яким дрон підіймається в повітря, далі йде камера, яка дозволяє бачити зображення військовому, відеоантена – це передача зображення в окуляри оператора, радіоантена, яка дозволяє керувати дроном з пульта, і стек, що є “мозком” дрона. Це плата, на яку припаюються всі інші деталі й скид, звідки випадає вибухівка, – розповідає Віолетта.

Зібрала 14 дронів для військових

За словами дівчини, один дрон можна зібрати за день.

– Після збору дрона його потрібно налаштувати через спеціальні програми на комп’ютері, налаштувати передачу зв’язку, щоб оператор на фронті міг одразу під’єднатися й працювати з ним. Я складаю як дрони-бомбери, так і дрони-камікадзе. Другий трошки менший від першого, проте компоненти для обох схожі. Зараз збираю чотири бомбери. Відтак збиратиму дрони-камікадзе для іншої бригади. Усього я зібрала вже 14 дронів, – каже волонтерка.

Дівчина каже, що військові позитивно відгукуються про її дрони.

– На фронті розповідають, що мої дрони непогані. Часто буває, що передають неробочі дрони, бо на великих виробництвах може виявитися брак. У мене маленьке виробництво, тож я не поспішаю. Усе перевіряю по кілька разів. Під час роботи виникають труднощі з деталями, їх доставляння часто можуть затримувати. Дякую людям, які мене підтримують благодійними внесками. У своїх соцмережах маю відкритий рахунок, куди всі небайдужі можуть надіслати кошти на підтримку виробництва дронів. Мені допомагають різні люди: бізнесмен із Чернівців, друкарня, яка безкоштовно виробляє спеціальні 3D деталі для дрона, – ділиться буковинка.

Дрон-камікадзе з акумулятором обходиться майже в 17 тисяч гривень, а дрон-бомбер – близько 19 тисяч.

– Дрони потрібні постійно, особливо ротам ударних безпілотних авіаційних комплексів. Дрони-камікадзе здебільшого одноразові. Дрони-бомбери наче багаторазові, але їх також не вистачає надовго. Дрони – як кулі для автоматів, як снаряди для артилерії. Якщо люди мають бажання навчитися того, що і я, або є можливість придбати деталі хоч на один дрон, то раджу робити це. Можна записуватися на курс і пробувати збирати дрони, бо військовим вони потрібні, – каже Віолетта.

Для підтримки виробництва дронів:
5375 4112 1212 5848, “Монобанк”

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.