17 листопада за новим церковним календарем згадують святителя і богослова Григорія Чудотворця. У народному календарі – Григорій Зимоуказатель.
Кого вшановують цього дня за старим стилем, традиції, заборони та народні прикмети цього дня – розповідаємо в матеріалі.
17 листопада – іменини сьогодні
17 листопада (30 листопада за старим стилем) – день пам’яті Григорія Чудотворця, першого єпископа Неокесарійського, який все життя присвятив служінню Христу.
Григорій (при народженні Феодор) народився в IIІ столітті в Неокесарії Понтійській. Він походив зі знатної та забезпеченої родини, а виховували його в язичницьких традиціях. Хлопчик отримав прекрасну освіту, після смерті батька, коли Григорію було 14 років, його продовжила навчати мати.
Юнак вів цнотливе життя, чим викликав глузування однолітків. У якийсь момент він разом із братом поїхав до Палестини. На той час у Кесарії Палестинській працювала богословська школа, яку заснував християнський учитель Оріген. Одного разу юнаки почули проповідь Орігена і стали його учнями.
Пізніше Григорій охрестився і вирішив усамітнитися від мирської суєти. Але склалося інакше: 245 року єпископ Амасійський Федим висвятив Григорія на єпископа Неокесарійського. Незабаром Григорію відкрився дар чудотворення: він зціляв важко хворих людей, виганяв темні сили, мирив ворогів.
За своє життя святитель Григорій зробив безліч добрих справ і все життя допомагав людям. Точна дата його смерті невідома. Серед його робіт найціннішою вважається “Символ віри Григорія Чудотворця”.
Свято 17 листопада за старим стилем – день пам’яті преподобного Іоанникія Великого, а також мучеників Никандра Мирського і Ермея. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 4 листопада.
Прикмети на 17 листопада
За прикметами дня судять, якою буде зима:
– сніг того дня – зима буде сніжною;
– ворони каркають – до дощу;
– ліс чорніє здалеку – до потепління;
– білі кола навколо сонця – буде буря;
– мишей стало більше – зима буде холодною.
У народному календарі 17 листопада – свято Григорій Зимоуказатель. Цього дня погода з ранку і до полудня вказувала на те, якою буде перша половина зими, а погода з обіду до вечора – якою буде друга.
Що не можна робити 17 листопада
У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:
– сваритися з близькими;
– лаятися і лихословити;
– відмовляти в допомозі;
– вирушати в далеку дорогу;
– ходити в брудному одязі.
За народними прикметами цього дня не варто позичати гроші, речі та продукти, приміряти чужі обручки – це до нещастя, і стригтися – щоб не вкоротити собі життя.
Тим, хто дотримується Різдвяного посту, цього дня не можна вживати гарячу їжу й олію – дозволяється тільки сухоїдіння.
Що можна робити 17 листопада
Григорія Чудотворця просять про диво – зцілити від різних недуг, подарувати довгоочікувану дитину, зміцнити віру, допомогти подолати труднощі.
Цього дня за старих часів обов’язково йшли в лазню – вважалося, що так можна додати собі здоров’я. Саме свято відзначали в колі сім’ї, намагалися відпочити від важкої роботи і провести час якомога радісніше. Важливо було в цей день виконати дану обіцянку – тоді в новому році обов’язково чекає успіх.
17 листопада – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Григорій, Геннадій, Іван, Захар, Михайло.
” ”
–>