Новини

У прокат виходить один із найкращих фільмів року «Опале листя»

Один із найкращих фільмів головного Каннського конкурсу вийшов в український прокат.

“Опале листя” Акі Каурісмякі – світла аж до прозорості драма, події якої, хоч і відбуваються у Фінляндії, проте розгортаються на тлі російсько-української війни.

Каурісмякі має чимало Каннських призів, проте навіть на тлі його завжди пізнаваних картин, ця, двадцята за ліком, посідає особливе місце.
Фільм отримав приз журі у Каннах, “Опале листя” також стало найкращою стрічкою 2023 року за версією Міжнародної асоціації кінопреси (ФІПРЕССІ).

Сюжет її можна викласти одним реченням і він виглядатиме банальним: історія кохання працівниці супермаркету та робітника. Далі можна навертіти багато всього: самотність, незахищеність, тендітність світу, можливість чи неможливість щастя у такому недосконалому світі. Туди ж ще можна допасувати проблеми алкоголізму, безпритульних тварин. Та, якщо є бажання, багато усього.

“Опале листя” є претендентом від Фінляндії на потрапляння у номінацію “найкращий міжнародний фільм”. У довгих списках (хотілося б, звісно, щоб і у номінації також), які незабаром має оприлюднити Американська кіноакадемія, він буде конкурувати із українським претендентом, фільмом Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.