З новою хвилею коронавірусу в Україні збільшилася кількість випадків захворюваності серед дітей.
Якщо спершу малечу COVID-19 здебільшого оминав, або проходив безсимптомно, то зараз вірус став безжальним і до дітей, пише ТСН
За словами дитячої інфекціоністки з Кривого Рогу з 40-річним стажем Світлани Куніциної, зараз є виразне підвищення захворюваності серед дітей. При чому фіксуються важкі форми хвороби, що викликає занепокоєння у дитячих спеціалістів.
“Якщо на спочатку пандемії ми – фахівці педіатричної служби раділи, що діти практично не хворіють, тобто захворюваність серед дітей була мізерно малою, і найголовніше – що летальності практично не було, то зараз ми бачимо, що дитяча захворюваність стала вищою.
Слід зазначити, що ще рік тому акцент стояв на більш старшому поколінні, а зараз половина випадків припадає на вікову категорію до 50 років. Від 0 до 50 років становить 53% хворих. І серед всієї цієї структури на дітей припадає 5%”, – розповідає Світлана Куніцина.
Вона пояснює це тим, що на початку епідемії вважалося, що вірус погано проникає у дитячі клітини, оскільки у дітей є дефіцит білка, за який “чіпляється” коронавірус.
“Було доведено – для того, щоб вірус проник в клітину, потрібні спеціальні білки і у дітей, нібито, вiковий дефіцит цього специфічного білка, тож у вірусу немає можливості причепитися до клітини і проникнути в неї.
Крiм того, ви всі знаєте, що вірус мутує. Зараз з’явився новий “британський” штам, у якого здатність до зараження вища і більше, людей можуть інфікуватися. Відзначають зміни в геномі цього вірусу. Це дозволило йому пристосуватися таким чином, що і дітей він теж почав вражати”, – розповідає дитяча інфекціоністка.
Світлана Куніцина зазначає, що у дітей є вiкова особливість імунної системи, яка здатна до швидкого реагування і оперативного блокування розмноження вірусу, який потрапив до організму.
Коронавірус у дітей перебігає в більшості випадків легше ніж у дорослих. Серед симптомів, на які батькам варто звернути увагу, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту.
“У дітей набагато частіше, ніж у дорослих фіксується ураження шлунково-кишкового тракту. Основні прояви вважаються респіраторні, за типом респіраторної інфекції з ускладненням за типом пневмонії.
Але і шлунково-кишковий синдром теж вважається характерним. Якщо у дорослого населення він зустрічається рідше, то у дітей набагато частіше. Іноді навіть фіксуються форми, коли респіраторний синдром взагалі відсутній, а проявляється тільки травними розладами”, – наголошує дитяча інфекціоністка.