Новини

У Чернівцях найбільше за оренду сплачують торгові точки, які продають каву: де найдорожчий МАФ

Деякі пересувні тимчасові споруди з торгівлі кавою сплачують близько 700 тисяч гривень на рік.

Про це molbuk.ua розповів начальник департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради Андрій Тимофійчук.

Загалом у Чернівцях налічується 442 МАФи.

У 2023 році бюджет міської територіальної громади отримає кошти від розміщення пересувних тимчасових споруд на суму понад 3 млн грн.

Найдорожчі – пересувні тимчасові споруди, які торгують кавою і кавовими напоями. Є локації, угоди з якими укладено на суму близько 700 тис. грн на рік. Це торгові точки на розі вулиці Головної та вулиці Ольги Гузар, також на вул. митрополита Гакмана, 17.

Найдешевші пересувні тимчасові споруди — для торгівлі квасом та прохолодними напоями. Є локації, угоди з якими укладено на суму 3,6 тис. грн – на вулиці Скальда, 13 (зупинка “Черемош”), на розі вулиць Скальда та Головної.

“Маємо 3 млн від елементів благоустрою та 900 тис. від оренди землі. Тому що існує два механізми облаштувати МАФ: через оренду землі та через конкурси на елементи благоустрою. Крім того, тенденція останніх років засвідчує, що набагато більший дохід у міський бюджет дають угоди, укладені під час конкурсів, а це складова саме бюджету соціально-економічного розвитку громади”, – розповів Андрій Тимофійчук.

Цього року для власників МАФів запровадили зміни.

“У 2023 році переможцям конкурсу на право розміщення пересувних тимчасових споруд з торгівлі кавою та кавовими напоями надано право продовження користування окремими елементами благоустрою комунальної власності на наступні 365 календарних днів з 19.07.2024 до 18.07.2025, за умови належного виконання укладеної угоди й повідомлення про намір використання права продовження до 30.03.2024”, – пояснив Андрій Тимофійчук.

Останніми роками у Чернівцях демонтують багато МАФів.

“У 2022 році демонтували 12 МАФів, цього року – 13 МАФів, ще вісім мають демонтувати. Це МАФи, встановленні незаконно, власники яких не мають дозвільної документації, або споруди в занедбаному стані стоять роками”, – сказав Андрій Тимофійчук.

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.