Новини

Мобілізація в Україні: нардепи запропонували дозволити служити деяким пенсіонерам

Мобілізація 2023 в Україні триває, і народні депутати хочуть, щоб деяким пенсіонерам дозволили захищати Батьківщину.

Про це йдеться у законопроекті про внесення змін до частини 2 статті 22 закону “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо реалізації права осіб на перебування на військовій службі (№10084). Цей проект закону ініціювали два нардепи – Анатолій Бурміч та Олександр Юрченко.

Політики зазначили, що мета документа, зокрема, усунути вікову дискримінацію серед тих людей, які, перебуваючи на пенсії, прагнуть служити. Нардепи хочуть, щоб вік придатності до мобілізації солдатів був підвищений з 60 до 65 років, а керівного військового складу – з 65 до 70.

“Проектом закону… пропонується доповнити частину 2 статті 22 наступним абзацом: “Під час дії воєнного стану військовослужбовці…, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров’я для проходження військової служби, на їх прохання можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі, без обмежень по віку та строку залишення на військовій службі”, – зазначається у пояснювальній записці.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.