Знаменитий Троїцький Мотронинський жіночий монастир, який розташований у реліктовому Мотрониному лісі, в знаковому для українців Холодному Яру, і досі перебуває у користуванні УПЦ (МП). Ба більше – в ньому досі “красуються” ікони на честь російських святих.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на публікацію в Telegram-каналі проєкту з очистки нашої країни від окупаційних маркерів та назв вулиць “Деколонізація. Україна”.
Що відомо про російські ікони в Мотронинському монастирі
Активісти опублікували фото з православного жіночого монастиря, на якому видно, що стіни храму досі “прикрашають” зображення російських святих, яким повинні молитися відвідувачі.
“Це Мотронинський монастир у легендарному для української нації Холодному Яру, що на Черкащині. Ікони на честь московських та петербурзьких святих. Скільки часу ще будуть сидіти московити в сакральному для українців місці?” – йдеться у дописі.
Мова йде про святих Російської православної церкви Матрону Московську і Ксенію Петербурзьку.
Також активісти вимагають у представників СБУ звернути увагу на це неподобство.
До речі, в селі Грушківка, що знаходиться біля того ж Холодного Яру, активісти знайшли ще й пам’ятник радянським воїнам із забороненою в Україні символікою, який теж вимагають демонтувати.
“Серп і молот, радянська батьківщина та альошки. А це сакральні для українців місця. Надіслали звернення з вимогою демонтувати це ганьбисько”, – йдеться у публікації “Деколонізація. Україна”.
Що відомо про монастир
Зауважимо, що Троїцький Мотронинський жіночий монастир був заснований як чоловічий у XVI столітті. Від 1911 року він діяв як жіночий монастир.
Після перевороту 1917 року та громадянської війни, настає найважчий період в історії Мотронинського монастиря. Він потерпав від численних набігів банд, в тому числі та загонів червоноармійців.
В 1918-1922 роках монастир став осередком українського повстанського руху, який очолили отамани брати Чучупаки.
Однак після того, як радянська влада “закріпилася” на українських землях, храм почав руйнуватися і перестав виконувати свою роль святилища.
В 1991 році Мотронинський монастир був повернутий церкві. Силами релігійної громади та черниць цей древній монастир був відреставрований й зараз повертає собі славу однієї з найбільш значущих святинь України.
” ”
–>