Новини

Паровий локомотив з Чернівців, якому понад 80 років, курсуватиме Гайворонською вузькоколійкою

Цього року у Чернівцях зняли з постаменту паротяг, побудований ще 1938 року. Саме він був відновлений силами працівників локомотивного депо Сновськ, що на Чернігівщині.

Паротяг на постаменті простояв двадцять років, а тепер він буде курсувати Гайворонською вузькоколійкою, пише molbuk.ua

За словами інженера технічного відділення локомотивного депо у Чернівцях Володимира Дутчака, цей паротяг вважається одним із найстаріших в Україні.

“На початку 2023 року на наше підприємство надійшов наказ з Києва, що для забезпечення збереження історико-культурної спадщини цей паротяг ми повинні передати в інше депо Південно-західної залізниці з метою його відновлення. Силами нашого підприємства із залученням людей інших організацій нам вдалося все ж таки демонтувати давній паротяг”, – розповідає Володимир Дутчак.

Був представлений на всеукраїнському фестивалі залізничної ретротехніки

Під час демонтування паротяга колійне господарство локомотивного депо допомагало прокласти колії, щоб стягнути його з постаменту. Також до цього була залучена спеціальна техніка.

“Завдяки спільним зусиллям нам вдалося стягнути з постаменту паротяг і прикріпити його до платформи згідно із затвердженими схемами. Команді нашого депо вдалося демонтувати паротяг близько за тиждень”, – каже В. Дутчак.

До локомотивного депо у Чернівцях паровоз потрапив у 2005 році.

“Першочергово у нас не було мети відновити його як рухому одиницю. Щоб не відправляти паротяг на металобрухт, ми вирішили його пофарбувати та встановити на постамент. За легендами ще у 1996 році його ніби пробували запускати”, – пригадує Володимир Дутчак.

Уже після відновлення працівниками локомотивного депо Сновськ паротяг брав участь у всеукраїнському фестивалі, який був організований на Кіровоградщині.

“Наш паротяг був представлений серед іншої залізничної ретротехніки, оскільки він вважається найдавнішим паротягом, то його тоді вважали зіркою фестивалю”, – каже В. Дутчак.

До сьогодні навіть зміг зберегтися паспорт паротяга з 1938-го року.

“Відповідно до креслень, що були зазначені у паспорті паротяга, працівники локомотивного депо Сновськ змогли відновити його”, – повідомив інженер технічного відділення локомотивного депо у Чернівцях.

Згідно з інформацією Центру транспортних стратегій, цей паротяг вважається єдиним у світі діючим паровим локомотивом.

Як повідомив керівник напрямку вузькоколійних залізниць та ретротехніки в АТ “Укрзалізниця” Олег Заблудовський надалі паровоз залишиться на Гайворонській вузькоколійці і буде задіяний у проведенні традиційних ретротурів “Гайворонського експресу”.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.