Новини

Церковне свято 28 вересня: чому цей день вважається недобрим

28 вересня за новим церковним календарем згадують преподобного Харитона Сповідника. Кого вшановують цього дня за старим стилем, що можна і не можна робити, а також прикмети дня – розповідаємо в матеріалі.

28 вересня 2023 – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

28 вересня (11 жовтня за юліанським календарем) – день пам’яті Харитона Сповідника, єпископа Іконійського.

Харитон Сповідник жив у IV столітті, в Іконії (зараз це турецьке місто Конья). У ті часи правив римський імператор Авреліан, який влаштовував гоніння на християн. Потрапив під них і Харитон.

Прикладом для єпископа слугувала мучениця Фекла, його землячка, яка мученицьки загинула за віру. Харитон вирішив, що вчинить так само, але імператора Авреліана вбили, а новий правитель наказав відпустити Харитона. Тож святий вирішив присвятити своє життя Богу і вирушив до Єрусалима. Дорогою на нього напали розбійники, зв’язали його, і залишили його з собою в печері. Харитон став чекати смерті, але в печеру заповзла змія та отруїла своєю отрутою вино, яке випили розбійники та загинули після. Преподобний вирішив залишитися жити в печері, з часом у нього з’явилися послідовники, а пізніше виникла Фаранська лавра – дуже знаменита в Палестині.

Святий Харитон покинув її, щоб бути наодинці, і пішов у пустелю. Там він, у печерах Сорокаденної гори, заснував Єрихонську лавру, а пізніше перейшов уже на нове місце і створив там Суккійську лавру. Неподалік від неї в печері преподобний Харитон Сповідник і провів залишок життя, але помирати вирушив у свою першу обитель – Фаранську лавру. Поховали його в церкві, яку побудували на місці тієї самої печери розбійників.

Церковне свято 28 вересня за старим стилем – день пам’яті святого великомученика Микити Готфського.

Прикмети на 28 вересня

За прикметами дня судили, якими будуть урожай, зима і літо:

якщо цього дня холодний вітер – наступне літо буде теплим;
погожий день – до холодної та сніжної зими;
гуси високо летять – до повені взимку;
якщо листя опадає і лягає тильним боком – наступного року буде гарний урожай.
У народному календарі 28 вересня – свято Харитонів день. За народним повір’ям цього дня, за три дні до свята Покрови, не можна їсти жодних ягід – нібито на них наплював нечистий. Той, хто спробує – тяжко захворіє.

Що не можна робити 28 вересня

Що сьогодні не можна робити:

скаржитися на життя – до негараздів;
обманювати;
займатися домашніми справами, вимітати сміття з хати – можна вимести благополуччя;
ділитися планами;
перераховувати гроші;
виходити у двір і навіть за поріг, щоб уникнути лихого ока.

День вважається недобрим – за старих часів говорили, що в цей час гуляють темні сили. Тому намагалися без потреби не виходити з дому, особливо ввечері. Оскільки в нинішній час дотримуватися останньої заборони важко, то можна просто перед виходом з дому помолитися.

Що можна робити 28 вересня

Преподобному Харитону Сповіднику моляться в складних ситуаціях, просять допомогти прийняти рішення, а також зцілення від недуг. Цього дня добре подати милостиню, можна займатися тільки легкою роботою.

За народною прикметою парам, які збираються одружитися, радять пригостити сусідів шматочком медового пирога – вважається, що тоді спільне життя буде щасливим і довгим.

28 вересня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають В’ячеслав, Матвій, Федір, Олександр, Валентин, Іван, Василь, Сергій, Георгій, Олексій.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.