У спеку питання спраги актуальне як ніколи. Організм дуже швидко втрачає воду і, щоб уникнути зневоднення, запаси води потрібно поповнювати. У хід ідуть солодка газована вода, квас, лимонад та інші напої – до того ж, що холодніші, то краще. Але саме їх у спекотну погоду пити небажано, а ось гарячий чай – дуже навіть потрібно.
Розповідаємо, що буде, якщо пити гарячий чай в спеку і чому не можна пити холодну воду.
Чому п’ють гарячий чай у спеку
Гарячий чай – найкращий напій для втамування спраги. Саме його п’ють жителі спекотних країн Центральної Азії, де температура повітря набагато вища, ніж у нас. На перший погляд, здавалося б, це абсурд – тут і так спекотно, а ще й чай гарячий. Але є цілком логічне пояснення, чому потрібно пити гарячий чай у спеку.
Як показали дослідження, гарячий чай значно покращує самопочуття навіть у найвиснажливішу спеку. Він не тільки втамовує спрагу і поповнює запаси води в організмі, а й розширює судини і посилює потовиділення. Після чашки гарячого чаю кидає в жар – організм починає активно виділяти піт, він випаровується з поверхні шкіри й охолоджує тіло.
Крім цього, поліфеноли, що містяться в чаї, сприяють нормалізації тиску, який у спекотну погоду часто буває нестабільним.
Водночас пити холодну воду в спекотну погоду не потрібно, попереджають лікарі. Коли холодна рідина надходить в організм, то він намагається її зігріти, тобто, замість того, щоб охолоджуватися, починає грітися. Особливо небезпечно пити надто холодну воду у спеку людям, які мають проблеми з серцем – це може спровокувати серцеву аритмію та спричинити різкий спазм судин, який може стати причиною інфаркту. Крім цього, холодні напої підвищують ризик “заробити” ангіну та бронхіт.
Замість чорного чаю в спеку можна також пити зелений або трав’яний чай, а також у невеликих кількостях мінеральну воду, несолодкі компоти, морс, але краще все-таки чисту й кімнатної температури. Добре втамовують спрагу також кисломолочні продукти: кефір, ряжанка, айран.
Норма рідини на день для людини в нормальних умовах – 30 мл на 1 кг ваги людини. У спекотну погоду цю кількість слід збільшити на 20-30%.
Що пити в спеку не можна
У спекотну погоду слід відмовитися від:
– солодкої газованої води;
– концентрованих соків;
– кави – вона підвищує ризик зневоднення;
– алкоголю.
З алкоголем слід бути особливо обережними – він порушує терморегуляцію в організмі, дає сильне навантаження на серцево-судинну систему і сприяє виведенню рідини. Тому вживання спиртного у спеку загрожує серйозними ускладненнями здоров’я.
” ”
–>