Новини

«Не купуйте те, що продають під ногами»: стихійної торгівлі на вулицях міста поменшало, але проблемні місця все ж є

У центрі Чернівців стихійних торговців стало менше.

Та люди з молоком і городиною все ж намагаються продати свій товар біля зупинок чи на перехрестях вулиць, йдеться у публікації ” “.

Начальник управління порядку та контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради Юрій ЗІНЧЕНКО зізнається, що боротися зі стихійною торгівлею досить складно. І у цьому мають бути зацікавлені не лише у міській раді, а й самі чернівчани.

“Ми проводимо рейди у місцях, де найбільше стихійної торгівлі, і часто чуємо від продавців, що вони тут вже роками так торгують, тож їм легше сплатити штраф і працювати далі. Зараз багато людей намагається продати овочі з городів, тож стихійної торгівлі стало більше. Продавці не йдуть на ринки, а намагаються збути продукцію біля зупинок, на людних вулицях. Я спілкувався з директорами ринків, вони запевняють, що завжди є вільні місця на усіх ринках для продавців сільськогосподарської продукції. Ціна за місце — 10-20 гривень. Це не такі великі кошти, щоб не торгувати на ринку. Єдина мотивація людей, чому не йдуть на ринок, це більший попит і відсутність конкуренції в місцях стихійної торгівлі”, – каже Юрій Зінченко.

В управлінні порядку та контролю за благоустроєм розповідають, що іноді під час перевірки стихійників інспекторам доводиться викликати поліцію.

“Працювати зі стихійними продавцями важко. Доки наші працівники є, вони йдуть з місця. Та нерідко буває, щойно інспектори пішли, вони повертаються. І тут вже питання свідомості чернівчан, чи варто купувати те, що продають під ногами. Продукти, якими торгують стихійники, не проходять жодної перевірки. Іноді на роботу інспекторів стихійні торгівці реагують досить агресивно і погрожують їм. Є випадки, коли викликали поліцію”, – вважає Юрій Зінченко.

Якщо продавці реагують на зауваження і йдуть з місця, де торгували, на них протоколи не складають. Якщо ж не погоджуються, тоді виписуємо протокол.

За словами Юрія Зінченка, до роботи зі стихійною торгівлею залучили правоохоронців. До цього залучені офіцери громади, також у міській раді провели зустріч із патрульною поліцією, працівниками Чернівецького районного управління поліції.

Порівняно з минулим роком стихійної торгівлі на вулицях міста стало менше, але вона все одно є. Залишаються проблемні місця: проспект Незалежності, вулиця Комарова, на кільці біля Центрального цвинтаря на вулиці Героїв Майдану, вулиця Зелена.

“Продавцям біля цвинтаря пропонували звернутися до Великокучурівської територіальної громади з проханням, щоб їм виділили місце торгівлі. І, можливо, це б погодилися зробити, але поки що цього ніхто не робить. На проспекті Незалежності іноді самі мешканці кажуть, що їм зручно купувати тут, бо найближчий ринок – на вулиці Ентузіастів або аж ринок “Центральний” на вулиці Героїв Майдану. Можливо, було б доречно теж десь у цьому районі облаштувати місце для невеликого ринку, і тоді стихійної торгівлі було б ще менше. Робота зі стихійною торгівлею – системна, адже треба переконувати людей йти торгувати на ринки. Наші інспектори працюють навіть у вихідні. Також змістили графік їхньої роботи і “підлаштувалися” під стихійників. Інспектори виходять на перевірку і о 07.00, і о 21.00. Сподіваємося, що стихійної торгівлі у місті буде ще менше, і чернівчани нам у цьому допоможуть – не будуть купувати продукцію у стихійних продавців із землі, ящиків та сумок на тротуарах”, – сказав Юрій Зінченко.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.