На Буковині активно триває сезон збирання грибів. Зараз у лісах найчастіше можна натрапити на лисички та білі гриби. Думки грибників розділилися, але більшість вважає, що урожай ще буде гарним.
Як розповіла ” ” завзята збирачка грибів Тетяна ЮРКІВ із селища Красноїльськ, у їхньому лісі зараз найбільше лисичок, проте можна натрапити й на білі гриби.
– Наш ліс торік дуже вирубали, тому наразі немає стільки грибів, як це було минулого року. Навіть на тих місцях, де їх було багато минулого року, тепер їх можна знайти десь-не-десь. Я ходжу по гриби вже десять років, це така наша сімейна традиція. З дитинства люблю цю справу. Зараз чекаємо ще осінній сезон. Наприклад, минулого року в нашому лісі дуже рясно вродила рядовка димчаста. Це дуже смачний осінній гриб, який можна консервувати і сушити на зиму, – ділиться жінка.
Зараз в області здебільшого продають лисички та білі гриби. Ціни на них – від 150 до 200 гривень за кілограм.
У Національному природному парку “Черемоський” декілька днів тому знайшли трюфель, але це родич відомого трюфеля, що значно менше коштує за “оригінал”. У народі його називають “свинською бараболею”. Але загалом, як розповів директор парку Роман ЄРЕМА, у них поки що мало грибів. Сезон у горах розпочнеться дещо пізніше.
– Оскільки ми високо у горах, то зараз зустрічаємо лише поодинокі гриби. Сезон на них почнеться через кілька тижнів. Урожай вже збирають на низинах, – ділиться Р. Єрема.
Голова кооперативу “Дари Гуцульщини” Сергій ТЕРЕН говорить, що зараз спостерігають непоганий урожай лисичок.
– Погода сприяє, тому я думаю, що урожай буде хорошим. Люди вже починають заготовляти гриби, зараз найбільше лисичок. Порівняно із цим періодом минулого року, не скажу, що гірше. Будуть дощі, сприятливі погодні умови, тож думаю, так буде й надалі, гриби будуть, – розповідає С. Терен.
Безпечно вживати можна печериці, підберезовики, підосичники, рижики, гливи, опеньки, маслюки, лисички, білі гриби (боровики), грузді, моховики та інші. З двох тисяч видів грибів, що трапляються в Україні, до їстівних належать лише 500.
Як не отруїтися грибами
*Не купувати гриби на стихійних ринках.
*Уважно оглядати гриби, звертати увагу на колір капелюшка, губки та ніжки. У кожного виду грибів вони різні.
*Збирати лише добре відомі гриби. За найменших сумнівів гриб слід викинути.
*Не збирати занадто молоді або старі гриби – їх легко переплутати з отруйними,
*Їстівні гриби можуть бути небезпечними, якщо ростуть на забрудненій території, адже вони вбирають токсичні речовини.
*Не збирати гриби в посушливу погоду, бо коли вони пересихають, концентрація токсинів підвищується.
*Не їсти сирі гриби.
* Готувати гриби одразу після збирання.
” ”
–>