Новини

Яке сьогодні, 18 липня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Сьогодні, 18 липня, Мусульманський Новий рік. Віряни вшановують пам’ять преподобного Атанасія Атонського. До Нового року залишилося 166 днів.

18 липня 2023 року — вівторок. 510-й день війни в Україні.

Яке сьогодні, 18 липня, церковне свято

18 липня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Атанасія Атонського. Народився він в Трапезунді (Каппадокія), що нині розташовано в Туреччині. Під час хрещення отримав ім’я Авраам. В досить юному віці залишився без батьків, тому вихованням дитини займалася християнська черниця, яка і привила хлопчику любов до Бога.

В дорослому віці Авраам став вчителем, але продовжував вести досить аскетичний спосіб життя. Якось юнак вирішив залишити вчительську діяльність. В той час в місті якраз перебував ігумен Камінського монастиря преподобний Михайло. Йому хлопець і розповів про своє бажання стати ченцем. Незабаром він прийняв від Михайла чернечий постриг та змінив ім’я на Атанасій (Афанасій).

Багато часу чоловік проводив у молитві, а згодом пішов до Афону, де побудував невелику келію. З часом на її місці виріс монастир, який назвали на честь пророка і предтечі Іоанна Хрестителя.

Що не можна робити в цей день

Ввечері краще не працювати.
Заборонено довго спати, краще взятися за справи якомога раніше.
Не ходіть вночі незнайомими місцями, тому що цього дня на світ виходить нечисть.
Народні прикмети і традиції на 18 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: місяць на небі швидко переміщається і ховається за хмари — до великого урожаю;
молодик і він яскраво світить — до сухої та теплої погоди восени;
на небі багато зірок — буде ясна погода, якщо їх майже не видно — негода;
місяць рогами догори — взимку буде холодно;
вранці на небі веселка — до дощу, ввечері — до сонячної погоди.

В народі день називали Афанасовим і вважали його святом Місяця. В давні часи 18 липня було прийнято виходити пізно ввечері на вулицю, щоб спостерігати за цим небесним тілом. За ним передбачали погоду, а ще просили захисту для урожаю.

Пам’ятні дати 18 липня

Календар важливих подій в Україні та світі за 18 липня:

390 рік до н. е. — битва при Алії, де римська армія зазнає поразки від галлів під керівництвом кельтського вождя Бренна;
64 рік — в Римі здіймається “Велика пожежа”, яка не вщухає впродовж тижня й знищує практично весь Рим;
1672 рік — в розпалі міжусобної боротьби в час Руїни відбувається битва під Четвертинівкою, сили Дорошенка перемагають Ханенка;
1870 рік — Перший Ватиканський собор майже одноголосно приймає Першу догматичну конституцію “Про церкву Христову”;
1878 рік — шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд першим проходить північним шляхом з Атлантичного океану в Тихий;
1898 рік — П’єр і Марія Кюрі представляють в Паризьку Академію доповідь про те, що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи;
1915 рік — в Адріатичному морі австро-угорський підводний човен підтоплює італійський крейсер “Джузеппе Гарібальді”;
1946 рік — відновлюють в еміграції Спілку української молоді;
1947 рік — король Великої Британії Георг VI підписує закон про незалежність Британської Індії;
1954 рік — відбувається перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США;
1968 рік — засновують компанію “Intel”;
1995 рік — біля стін Софійського собору в Києві ховають українського Патріарха Володимира.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 18 липня

Які сьогодні іменини: Сергій, Варвара, Єлизавета, Анна.

Талісманом людини, народженої 18 липня є місячний камінь. Назва походить від блиску, а насправді він є силікатом натрію калію алюмінію. Здавна вірили, що цей кристал може дарувати пристрасть, живити та пробуджувати жіночу енергію.

Цього дня народилися:

1938 рік — український поет, перекладач Станіслав Жуковський;
1973 рік — український політолог, журналіст, історик, поет, краєзнавець Олексій Кошель;
1995 рік — офіцерка Збройних сил України, учасниця російсько-української війни, кавалерка ордену “За мужність” III ступеню Юлія Микитенко.

Який сьогодні день в Україні і світі

18 липня в Україні і світі святкують День народження Тетріса. Саме цього дня 1985 року була створена електронна версія відомої вже на той час комп’ютерної гри. Тетріс — це головоломка, яка побудована за принципом “тетраміно” (геометричні фігури, що складаються з чотирьох квадратів). Цікаво, що дослідниками було виявлено ефективність цієї гри у боротьбі з переїданням та наркозалежністю. А на сьогоднішній день існує понад сто версій цієї цікавої гри.

Також 18 липня Мусульманський Новий рік. Мусульмани ведуть літочислення не так, як в інших країнах світу. Вони починають числити роки від Хіджри, тобто переселення пророка Мухаммеда і перших мусульман з Мекки до Медіни. Сталося це 662 року нашої ери. Також мусульманський рік триває на 11-12 днів менше, ніж християнський, а кожна нова доба настає не о 12 годині ночі, а з заходом сонця. Тому дата Мусульманського Нового року є змінною.

А ще 18 липня святкують Міжнародний день Нельсона Мандели. Дата була встановлена ООН на знак визнання внеску Нельсона Мандели у боротьбу за мир і загальнолюдські цінності. Саме цього дня 1918 року в родині членів королівської ради народності тембу (село Мфезо, східне узбережжя ПАР) народився син, якого назвали Роліхлахла. У вільному перекладі його ім’я означає “порушник спокою”. На той час в ПАР існувала традиція, за якою вчителі-місіонери давали школярам в школах англомовні імена. Саме там Роліхлахла отримав своє відоме на весь світ ім’я Нельсон.

У віці 9 років у хлопчика помер батько і опіку над ним взяв тодішній правитель, який надіявся, що Нельсон стане королем свого народу в майбутньому. Тому Мандела зміг продовжити навчання, захопився атлетикою та боксом. Згодом він вступив до єдиного на той час вузу західного типу для чорношкірих африканців — університету Форт-Хейр. Однак вже наступного року його та Олівера Тамбо виключили за політичні виступи і протести. Згодом Нельсон закінчив навчання заочно, отримав ступінь бакалавра мистецтв і знову почав вчитися. Цього разу вже на юридичному факультеті університету Вітватерсранда.

В той час Мандела знайомиться з людьми ліберальних поглядів, які були активістами проти расової дискримінації. Він як чорношкірий студент зазнав несправедливого ставлення, одразу приєднався до їхніх лав. 1944 року Нельсон також стає членом Африканського національного конгресу і разом з другом Олівером Тамбо заснував Молодіжну лігу АНК. 1948 року на виборах в ПАР перемогла Національна партія, яка ввела апартеїд — система расової сергегації, за якою обмежувалися базові права чорношкірих. Звичайно Мандела не міг стояти осторонь. Його декілька разів заарештували. 1993 року Нельсон Мандела отримав Нобелівську премію миру, а 10 травня 1994 року став першим чорношкірим президентом ПАР. Термін свого президентства він закінчив 1999 року. Помер у віці 95 років 5 грудня 2013 року.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.