Новини

Топ-5 помилок, які допускають водії при покупці авто з рук

Купуючи авто на вторинному ринку, багато автолюбителів намагаються обирати за принципом “не бита, не фарбована”, однак є критерії оцінки і серйозніші, інформує Ukr.Media.

Розповідаємо, чим варто керуватися при виборі “машини” і коли краще взагалі відкласти покупку вподобаного вживаного авто.

Примітно, але помилки, про які піде мова нижче, актуальні не лише для новачків, які купують свою першу “ластівку”, але і для досвідчених автовласників, періодично змінюють свій транспорт.

Купувати очима

Хоч убий, але згідно з цілою купою різноманітних досліджень, в усьому світі автомобіль купують лише тому, що він подобається візуально. Так, бути прихильником певної моделі — чудово, та тільки слід враховувати, що вона не завжди буває такою ж класною в експлуатації. Для цього непогано було посидіти на форумах і почитати, які проблеми доставляє та чи інша машина під час експлуатації.

Часто люди купують авто не думаючи про те, що завтра їх може очікувати дорогий ремонт, адже вразливих місць вистачає практично у кожної моделі. Але в одній вони менш критичні, в іншій — навпаки. А ще є ризик потрапити на транспортний засіб, що користується особливою увагою викрадачів.

Не враховувати вартість обслуговування

Ось ви, купуючи машину на вторинному ринку, коли-небудь думали про те, скільки потрібно грошей на її утримання? Адже це один з важливих критеріїв при оцінці транспортного засобу. Особливо для новачків, які тільки сіли за кермо. Адже досвіду водіння в них багато менше, ніж у бувалих водіїв, а отже, ризик потрапити в ДТП — вище. Ремонт, заправка, податки — в сукупності набігає чимало. Так що варто спочатку подумати, чи потягне бюджет обслуговування обраного вами автомобіля.

Головне — вік, але не пробіг

Черговий міф, придуманий продавцями і поширений покупцями. А між тим, ресурс транспортного засобу вимірюється кілометрами, а не роками. Іншими словами, не варто задивлятися на свіжу дату випуску того або іншого автомобіля, якщо на його одометрі красуються багатозначні числа. До ворожки не ходи — така машина побачила життя!

Чіплятися до деталей

Повірте, дрібні подряпини та сколи, які часто відштовхують покупців, не є чимось жахливим — звичайна ситуація для вживаного екземпляра. Куди гірше, якщо троїть двигун. Не варто відмовлятися і від авто, де замість клімат-контролю встановлений звичайний кондиціонер. Головне, щоб в ньому був фреон! Та й кольором надавати перевагу не слід — пам’ятайте: ви шукаєте машину не в улюбленому забарвленні, а в справному технічному стані.

Маленький пробіг

На жаль в нас досі не передбачена відповідальність за скручений пробіг, як в Німеччині. А на ринку старих авто ледь не у кожного четвертого авто цифри на одометрі не відповідають дійсності. Тому особливо не тіште себе надіями про малий пробіг, а краще загляньте всередину — тривалу експлуатацію видають потертості на кермі, сидіннях і важелі коробки передач. А ще на нещадні покатушки вкажуть зношені шини та надмірно пошкоджене лакофарбове покриття кузова.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.