Якість передавання звуку — один із найважливіших чинників, що визначають досвід прослуховування музики, подкастів, аудіокниг чи відео. Однак не завжди користувачі розуміють, що визначає аудіоможливості гарнітури та на що звертати увагу під час вибору. Розбираємося у всіх тонкощах.
Фактори, що впливають на якість звучання в навушниках
Звукова якість залежить від безлічі аспектів, але всі їх можна розділити на дві групи: об’єктивні та суб’єктивні. Об’єктивні ті, які можна виміряти й оцінити за допомогою спеціального обладнання та тестів. Суб’єктивні залежать від особистих відчуттів і вподобань слухача. Серед об’єктивних чинників, що характеризують навушники, можна виділити:
Драйвери. Це елемент навушників, який перетворює електричний сигнал на звукові коливання. Розмір, форма, матеріал і конструкція випромінювача визначають його характеристики, знижують кількість спотворень і сприяють точному передаванню звуку.
Діапазон частот. Широкий дає змогу чути більше нюансів, але на ділі він не гарантує гарного звучання. Багато навушників мають нерівномірну або спотворену АЧХ, тобто вони підкреслюють або “гасять” певні частоти порівняно з іншими.
Опір. Це властивість драйвера реагувати на електричний струм. Що вище значення, то більше потужності їм потрібно для роботи, але тим менше вони схильні до спотворень і перешкод. Зазвичай навушники з високим опором потребують підсилювача для підключення до джерела звуку.
Серед суб’єктивних чинників, які впливають на звукову якість у навушниках, можна виділити такі:
яскравіший і детальніший звук або тепліший і м’якший;
збалансоване та нейтральне аудіо або більш виражені баси та високі;
просторове звучання або більш закрите та ізольоване.
Усі ці уподобання залежать від особистого смаку, жанру музики, настрою та ситуації.
Як вибрати навушники з хорошим звуком
Тепер, коли ви отримали теорію, ми дамо кілька практичних рекомендацій і порад, які допоможуть зробити правильний вибір:
Визначте бюджет. Якість звучання навушнікиів залежить від їхньої ціни, але не пропорційно. Не варто очікувати чудес від занадто дешевих або занадто дорогих навушників. Шукайте модель у певному діапазоні, порівнюючи характеристики.
Визначте сценарії використання. Наприклад, для прослуховування в галасливому місці або в русі краще взяти модель з активним шумопоглинанням, що забезпечать кращу ізоляцію від шумів і чіткіше звучання. Також зважайте на те, як часто та як довго ви носите навушники, і вибирайте ті, що забезпечать максимальний комфорт і зручність.
Визначте вподобання щодо звучання. Якість передачі аудіо залежить від того, який звук вам подобається. Для більш яскравого та деталізованого потрібен максимального широкий діапазон частот. А теплий і м’який звук дають навушники з високим опором.
Протестуйте навушники перед покупкою. Жодні специфікації, відгуки чи рекомендації не можуть замінити особистого досвіду прослуховування. Якщо можливо, послухайте звучання перед покупкою, використовуючи своє джерело звуку, свою музику та свої налаштування. Порівнюйте різні моделі та вибирайте ті, які звучать найкраще для вас.
–>