Під час зустрічі українських захисників, які повертаються з війни, замість вияву пафосу у вигляді оплесків, оркестру чи навіть квітів, краще проявити реальну турботу та співчуття. Це допоможе їм відчути щирість почуттів та переживань з боку тих, хто їх зустрічає.
У Міноборони дали рекомендації, як варто поводитися з фронтовиками та чого слід уникати.
Що потрібно робити
Для родичів фронтовиків корисними будуть попередні інформаційні бесіди із психологами, щоб дізнатися, як не завдати психологічної травми воїнам у сімейному колі та як підтримати їх під час адаптаційного періоду.
Насамперед, потрібно виявляти повагу до тих, хто повернувся з фронту.
Потрібно бути готовими до того, що людина, яка пройшла війну, може суттєво змінити свої життєві принципи та погляди. Після війни вона може змінити своє ставлення, скажімо, до матеріальних цінностей.
Важливо дати військовим час та спокій, не вантажити вирішенням ділових чи побутових питань. Це дозволить їм якісно відпочити.
Коли рідна людина ще перебуває на фронті, потрібно критично ставитися до інформації про бойові дії, яка походить з неперевірених джерел, не варто панікувати.
Важливо повідомляти бійцям на фронті, що вдома все добре, у рідних є мир і спокій.
Що не потрібно робити
Уникайте конфліктів та негативних емоцій, які можуть повернути військового у минуле на війні.
Не намагайтеся зрозуміти реальність, у якій живуть воїни.
Не запитуйте про загиблих побратимів, якщо військовий не хоче про це розповідати.
Не завантажуйте побутовими справами бодай на декілька місяців – будьте самостійними у розв’язанні дріб’язкових питань.
Обмежте розмови про війну та не цікавтеся ходом бойових дій та місцем перебування бійців, якщо це може створити додатковий стрес для них.
” ”
–>