Вода у фонтані була доволі прохолодною та ще й не дуже чистою: якісь розумники понакидали туди гілок та іншого сміття. І взагалі, медики та самі комунальники неодноразово наголошували, що вода у фонтанах – не для купання, там можна підхопити всілякі інфекції.
Але кого це зупиняло у 13 років?
Потім один із підлітків поліз на щойно пофарбованого білого хлопчика-статую. Посидівши там, сповз вниз, як із гірки. На скульптурі залишилися темні сліди від ніг. Я ж згадала, з якою гордістю у мерії звітували про оновлення цього фонтану…
Далі одна дівчинка вкинула у фонтан кросівок товариша. Той поліз діставати, а потім босоніж довго ганявся за подругою довкола споруди, поки не втомився. Даки він відхекувався, юна бешкетниця написала синьою крейдою на стінці водойми: “Вова лох (ім’я змінене)”.
Усе це супроводжувалося страшенним лементом і галасом. До компанії врешті підійшов дідусь і зробив їм зауваження. Та його взяли на кпини.
Юні бізнесмени ж взялися рахувати гроші.
“50 гривень!” – підсумували врешті. І радісно подалися кудись. Мабуть, купувати морозиво чи щось інше на “зароблені” гроші.
У цій картині, на перший погляд, не було нічого надзвичайного. Та чомусь вона закарбувалася в пам’яті. Ці босі ноги, суперечки й мало не бійки за кожну копійку…
В епоху смартфонів, інтернету, штучного інтелекту було якось дивно спостерігати, як підлітки у фонтані водять руками по дну в пошуках копійок… Виникло відчуття, наче ми перебуваємо в Індії, де у священну для індусів, але таку брудну річку Ґанґ під залізничним мостом стрибають голодні діти у пошуках копійчаного дріб’язку. Натомість навряд чи побачиш таку картину у фонтанах Риму або Брюсселя…
Я не знаю, яка ситуація в родинах цих підлітків. Можливо, вони бідують. А може, вони просто хотіли заради азарту позбирати ті гроші. Або ж підліткам не вистачає безкоштовних розваг у місті, і вони їх собі шукають самі…
” ”
–>