Психологиня з Чернівців Наталія Круглашова у коментарі molbuk.ua розповіла, чому українські посадовці ризикують власною репутацією та беруть хабарі.
Про це йдеться у публікації газети “Молодий буковинець”.
“Суми хабарів, звісно, не зрівняються з сумами зарплат, яку отримують держслужбовці в нашій країні. Лише маленький прошарок посадовців отримує гідну оплату праці. У більшості випадків українці заробляють смішні гроші, за які неможливо достойно утримувати свою родину, себе.
Коли ми говоримо про країни, яким вдалося подолати корупцію, ці процеси супроводжувались дуже серйозними санкціями. Доходило навіть до смертної кари. Це, мабуть, і стало повчанням для чиновників.
В Україні, на жаль, будь-яка історія із звинуваченням у хабарництві гучно починається у ЗМІ, але не знаходить результативного продовження. Бо, як правило, згодом повідомляють, що після арешту таких зловмисників відпустили за недостатністю доказів. Мовляв, нічого не знайшли.
Тож через відсутність реального правосуддя в людей виникає інше питання: “а чому не брати хабарі?”… Психіка людини завжди шукає найкращий вихід. Мовляв, “нічого ж не станеться”, “я нічого поганого не зробив”, “усі так роблять”. Коли ми це робимо, то завжди шукаємо собі виправдання. Так працюють захисні механізми психіки”, – розповіла Круглашова.
Раніше повідомлялося, що у Чернівцях на Соборній площі затримали керівника перинатального центру Дмитра Манчуленка, який, за версією слідства, намагався за хабар 12 тис доларів домовитись із посадовцем облради про укладання безстрокового трудового контракту. Згодом Манчуленку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, проте він сплатив заставу в розмірі 150 тис грн та вийшов на волю.