Уявлення про те, як має виглядати кухонний стіл, у більшості людей сформувалось ще в дитинстві. Частіше за все це столешня на 4 ніжках, застелена клейонкою. Але ж сучасні моделі – це дещо зовсім інакше. Вони не просто функціональні, зручні, продумані, але й дуже естетично привабливі. Це, власне, і викликає чимало складнощів із вибором, адже хочеться придбати ледве не всі одразу. Але вам потрібен всього один, тому вперед – наші корисні поради точно допоможуть.
Форма: не лише про зручність
Якщо поглянути на фото дизайнів проєктів, можна побачити чимало чудернацьких столів, наприклад багатогранні, ніби з розплавленого та застиглого пластику тощо. За фактом використовуються значно простіші моделі, і це абсолютно вірно. Основні варіанти:
прямокутні. Бувають різних розмірів, здатні гармонійно доповнити дизайн будь-якого приміщення. Поміщається за таким в середньому 6 осіб, хоча і для великого застілля на більшу кількість персон він теж є непоганим варіантом. Якщо в приміщенні місця мало, то подібний стіл можна поставити в куток, тоді будуть доступні лише 2 його боки;
квадратні. Має ті ж самі особливості, що й прямокутний, однак значно компактніший. Розрахований на 4 осіб, хоча можна знайти й на 8, але подібна модель точно не поміститься в невелику кімнату. Зручність користування квадратним столом – у тому, що людям зручно спілкуватись між собою, адже вони на однаковій відстані один від одного;
круглі. Вони начебто створені для розміщення в центрі кімнати, або принаймні якомога далі від стіни. У разі потреби за таким столом сяде більше людей, ніж за прямокутним. Компактні моделі вдасться розмістити в кутку, однак всю корисну площу вони не використають;
овальні. За характеристиками та перевагами більше схожий на прямокутний. Суттєвій плюс – згладжені кутки, що дає змогу розмістити людей ближче одне до одного, так само як за круглим. Візуально така конструкція забирає менше простору.
Різні моделі кухонних столів знайдете тут: https://welovemebel.com.ua/ua/catalog/stoly_obedennye/. Чимало незвичних пропозицій, які вас підкорять буквально з першого погляду. Зазирніть на сайт – не пошкодуєте.
Оптимальний розмір: як не прогадати
Підбір того чи іншого розміру залежить від 2 моментів – площі та форми приміщення. Також враховуйте, на яку кількість людей розрахований стіл. Розмір його повинен бути пропорційним габаритам приміщення. Одразу варто розпланувати, що розміщуватиметься поблизу столу. Враховуйте, що від краю до найближчого предмета повинно бути не менше ніж 130 см. Це дасть змогу вільно відсунути стілець приблизно на 50 см, при цьому ще залишиться місце.
Для розрахунку необхідного розміру столу, якщо простір дозволяє, можна використовувати формулу: 60 см + 30–40 см глибини на кожну особу. Тоді вистачить місця для столових приладів, а штовханини з сусідами ліктями зможете уникнути.
У випадку з розміром столу дійсно потрібно зупинитись на оптимальному варіанті, а не намагатись взяти якомога більший.
Матеріали: різні ціни, різні властивості
Можна знайти такі варіанти: ЛДСП, МДФ, скло. Переважно обирають матеріал саме стільниці, адже ніжки виготовлені або з того ж самого матеріалу, або ж з металу. Отже, зосередимось на верхній площині.
ЛДСП – це найдоступніший варіант. Матеріал відрізняється різноманітною кольоровою гамою, текстурою. Вдасться підібрати модель практично під будь-який інтер’єр. Недоліком є чутливість до вологи й високих температур. Навіть при досить дбайливому догляді з часом виникатимуть здуття, стільниця розбухатиме. У середньому термін служби становить 3–4 роки.
МДФ – відносно недорогий матеріал, який має значно кращі експлуатаційні характеристики ніж ЛДСП. За естетикою часто прирівнюється до дерева. Але МДФ варто обережно використовувати, уникати значного зволоження.
Скло – дуже цікавий та незвичайний матеріал саме для столу. Меблі виглядають ефектно. Для скла не страшні волога, температура, гострі предмети. Зазвичай використовується загартоване багатошарове скло. Його розбити в принципі складно, але навіть якщо це й трапиться, то частинки не будуть гострими, не розлетяться по всій кімнаті.
–>