Новини

Види резервуарів для зберігання пального та нафтопродуктів*

Для тривалого збереження пального і нафтопродуктів використовують спеціальні резервуари. Це складні інженерні конструкції різної місткості. Вони виготовляються із надійних матеріалів, обладнані заливним і зливним патрубком, обв’язкою труб, протипожежними засобами, вентиляційною системою. На сторінці https://petroline.ua/ru/palivorozdavalni-kolonki/ можна більш детально ознайомитися із характеристиками та особливостями експлуатації таких резервуарів.

Принцип роботи

Стандартна ємність для нафтопродуктів та пального — стальна цистерна, всі елементи якої надійно з’єднані через зварювання. Її орієнтація може бути горизонтальною або вертикальною. В залежності від способу використання резервуари поділяють на розподільні, перевалочні, комбіновані. Однотипні цистерни об’єднують у групи, організовують до них зручний під’їзд авто- або залізничного транспорту.

Виготовляються резервуари для пального по-різному. Якщо об’єм конструкцій порівняно невеликий (максимум кілька сотень кубометрів), вони збираються в процесі виробництва. Після перевезення на об’єкт цистерни встановлюють на фундамент. Занадто великі ємності доставляють до місця майбутньої експлуатації в розібраному вигляді. Збирають їх на монтажному майданчику.

Усі металеві елементи виробів обов’язково мають захисне покриття. Зовнішня сторона покривається гідрозахисними фарбами, внутрішня — матеріалами, стійкими до впливу хімічних речовин.

Основні типи ємностей для пального

Резервуари, спеціально призначені для збереження нафтопродуктів, відрізняються за способом встановлення:
Наземні. Конструкції знаходяться лише над землею, не потребують складного монтажу. Такий варіант найкраще підходить для великих підприємств та перевалочних баз.

Підземні. Емності опускають в підготовлений котлован, підключають обладнання, повністю засипають. Таким чином заощаджується корисний простір.

Напівпідземні. Цистерни частково занурюються у ґрунт (мінімум на 1/3 висоти). Заливна горловина повинна залишатися над рівнем землі.

Підводні. Конструкції потребують додаткових заходів безпеки, що пов’язано зі специфікою їх експлуатації під водою.

Перераховані типи паливних резервуарів бувають різноманітних розмірів, форм і комплектацій. Це дозволяє легко підібрати оптимальну модель для кожного окремого випадку.

За матеріалом виготовлення цистерни класифікують на:

Металеві. Найбільш зручний варіант, який знайшов широке застосування. Максимальний об’єм таких виробів — 75 тисяч літрів. Виготовляються стаціонарні та мобільні моделі з довготривалим терміном використання.

Залізобетонні. Це ємності великого об’єму, значної міцності. Найбільше вони підходять для зберігання мазуту, бітуму. Із-за високої питомої ваги конструкція є стаціонарною.

Пластикові. З полімерів зазвичай виготовляють невеликі, зручні для транспортування цистерни. Вони використовуються при зберіганні бензину, дизельного пального, інших видів рідкого пального. Полімерний пластик стійкий до дії хімічних речовин, тривалий час витримує високі фізичні навантаження.

Всі резервуари повністю відповідають встановленим нормам якості, міцності, безпеки. При необхідності ємності спеціального призначення комплектуються додатковим обладнанням.

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.