Новини

Що за свято Червона гірка: дата, традиції і прикмети

Свято Червона гірка ще зветься Фоміна неділя.

За переказами, саме цього дня воскреслий Спаситель постав перед своїми учнями, а Фома отримав своє прізвисько “Невіруючий”, пише Главред.

Він єдиний із учнів засумнівався, що Христос – не дух, а дійсно матеріально воскреслий Месія. Щоб переконати апостола у своїй матеріальності, Ісус навіть дозволив тому обмацати свої рани. Лише після цього Фома відкинув всякі сумніви.

Ще одна церковна назва для Червоної гірки – Антипасха. У перекладі ця назва означає “повторення, подоба Великодня”.

Червона гірка: якого числа

Свято Червона гірка завжди відзначається слідом за Великоднем – рівно за тиждень, наступної неділі. Тому Червона гірка в 2021 році проходить 9 травня.

Як відзначати свято Червона гірка

Свято відзначати прийнято шумно і весело – інакше, загрожують прикмети, чекай на неприємності та невдачі.

Місцем святкування в старовину завжди вибирали який-небудь пагорб або височина. А головною забавою вважалося скочування великодніх яєць з цієї гірки. Звідси і народна назва свята.

За прикметою, чим менше підскакує і чим далі покотиться яйце-тим благополучніше видасться життя людини.

На Червону гірку прийнято влаштовувати хороводи, співати пісні (а спеціальними піснями – веснянками – навіть зазивали весну) і веселитися. Заодно прийнято ходити в гості – з подарунками і веселим настроєм.

Також це традиційний час сватання і весіль.

Чи можна виходити заміж на Червону гірку в 2021 році

З одного боку, весілля на Червону гірку здавна вважається на Русі запорукою міцного союзу: мовляв, якщо вирішили грати весілля на Червону гірку – то розлучення боятися не варто.

З іншого боку, Червона гірка в 2021 році випала на місяць травень. А інші народні повір’я свідчать, що якщо вийти заміж або одружитися в травні – то потім все сімейне життя “будеш маятися”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.