Новини

Хабар 100 тисяч гривень: ДБР повідомило про підозру трьом посадовцям лісгоспу на Буковині

Державне бюро розслідувань повідомило про зміну раніше повідомленої підозри начальнику Управління лісового та мисливського господарства одного із регіонів України, як організатору злочинної групи, а також повідомило про підозру трьом її учасникам — службовим особам ДП “Хотинський лісгосп” Чернівецької області.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ДБР, пише molbuk.ua

Слідством встановлено, що у 2020 році начальник Управління організував схему систематичного одержання неправомірної вигоди за сприяння у реалізації деревини. Зокрема, протягом липня-листопада вказаного року члени злочинної групи вимагали у суб’єкта господарювання неправомірну вигоду за “допомогу” у визначенні його переможцем на відкритому аукціоні, а також продажі та відпуску деревини. Розмір хабаря склав 1 тис. грн за м³ дубу.

Для втілення свого протиправного плану організатор злочинної групи долучив інших працівників лісгоспу, які створили штучні умови для визначення конкретного переможця аукціону. Одержані гроші посадовці ділили між собою.

1 листопада 2020 року організатора організованої злочинної групи було затримано під час одержання чергової частини неправомірної вигоди у сумі 30 000 грн в порядку ст. 208 КПК України.

Крім того, під час обшуку за місцем проживання в одного з учасників ОЗГ було виявлено та вилучено грошові кошти, які надавались раніше. Загальна сума яких склала 97 000 грн.

Таким чином, члени ОЗГ підозрюються в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе та третіх осіб за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій із використанням наданої їй влади та службового становища, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, вчиненому у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ТУ ДБР в м. Хмельницькому. Оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР та УСР в Чернівецькій області ДСР Нацполіції. Процесуальне керівництво — Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Раніше повідомлялося, що восени 2020 року в Чернівцях співробітники Державного бюро розслідувань затримало головного лісівника Закарпатської області Віктора Яковця, який начебто обіцяв перемогу на аукціоні з продажу лісу.

Пізніше Яковець через суд поновився на посаді головного лісівника Закарпаття.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.