Новини

«Плануємо наш бізнес розвивати»: на Буковині підприємець розширив виробництво меблів за грант від держави

Назарій Ориняк родом з Косівщини. Чоловік багато років пропрацював у меблевому бізнесі. Пройшов шлях від столяра до менеджера. Тепер вже понад пів року займається виготовленням меблів у Кіцмані.

Про це йдеться в публікації ” “.

Читайте також: “З дитинства вміла пекти хліб”: буковинка за грантові кошти відкрила свою пекарню

– Бізнес відкрив у серпні минулого року. До того п’ять років працював на меблевому підприємстві й пройшов усі етапи виробництва.

Починав столяром, а закінчував уже менеджером. Після початку війни ми з дружиною переїхали на її батьківщину – у Кіцмань. Потім виникла ідея зайнятися цим бізнесом, адже на цьому я добре знаюся, – каже підприємець.

За словами пана Назарія, розпочиналося все ще з гаража, проте зараз для свого підприємства він орендує понад 200 квадратних метрів площі.

– Спочатку ми робили меблі в моєму гаражі, але згодом потрібно було більше простору, тому орендували три приміщення, – каже. – Обладнання в нас було мінімальне: два станки та ручний інструмент. Частково щось докупив, а щось перейшло від батька. Перше, що в нас замовили, – це табуретки. Ми розробили одну, я скинув друзям із попередньої роботи. Їм сподобалося, і вони замовили в нас триста штук. Зазвичай у нас замовляють ліжка.

“Це дуже вигідно, адже гроші віддаємо податком”

Підприємство продає меблі в Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській та Львівських областях.

– Мені підказав знайомий, що є можливість отримати кошти від держави на закупівлю обладнання. Потрібно тільки подати заявку. Ми описали бізнес-план, у “Дії” це все зробити не надто складно. Подавався я кілька разів. Спочатку було дві відмови, але з третього разу нам затвердили грант, – каже Н. Ориняк. – 250 грантових тисяч гривень прийшли в січні. За них ми придбали форматно-розкрійний верстат, ручний інструмент, листові матеріали, фурнітуру, тканини. Нова техніка нам відчутно допомогла. Раніше листи дерева ми розрізали ручною циркуляркою, що займало дуже багато часу і потребувало багато сил. Нарешті купили спеціальний станок, який цю роботу виконує за пів години. Наші виробничі потужності – три-чотири ліжка на день. Плануємо розширюватися й надалі.

“Дуже подобається працювати з деревом”

Відкриття меблевого виробництва змогло збільшити кількість робочих місць. Одним з тих, хто віднедавна працює на підприємстві, є житель Мамаївців Роман Попович. Він обіймає посаду молодшого спеціаліста художньої обробки дерева та реставрації, також займається столярною справою.

– Деревообробною справою займаюся близько семи років, а на цьому підприємстві працюю упродовж трьох місяців. Дуже люблю працювати з деревом, – говорить Роман.

– У 2022 році близько 130 підприємців скористалися грантом від “єРобота”. Дуже добре, що це і підприємці, які вже були на ринку, і новостворені бізнеси. Найбільше грантів отримали підприємства, пов’язані з торгівлею, на другому місці – переробні. Торік область посідала четверте місце з-поміж тих, де найбільше підприємців скористалися грантом від держави, – каже заступниця голови Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.