Один із способів заощадити електрику – взяти собі за правило відключати на ніч з мережі техніку. Справа в тому, що деякі з приладів у вимкненому стані, але підключені до розетки, продовжують “з’їдати” достатньо електрики.
Давайте розберемося, чи потрібно вимикати з розетки все на ніч, які прилади краще відключити та як економити електроенергію.
Чи потрібно вимикати з розетки техніку на ніч – 7 приладів, які краще відключити
Телевізор
Чи треба вимикати телевізор з розетки на ніч? Ми не звикли та й навіщо: досить просто погасити екран кнопкою на пульті. Втім, насправді так ми не вимикаємо телевізор, а просто переводимо його в режим очікування, до тих пір, поки хтось не висмикне вилку з розетки. Таким чином телевізор продовжує споживати енергію, небагато, але все ж.
Зарядка для телефону
Багато хто ставить телефон на зарядку на ніч – це дуже зручно. І дуже даремно. Звичка залишати телефон в розетці на всю ніч недоцільно витрачає енергію. Але справа не тільки в цьому – нічна зарядка може нашкодити батареї смартфона, і вона врешті-решт перестане тримати заряд.
Ноутбук
Якщо ваш ноутбук вночі відпочиває разом з вами, його слід вимикати з розетки. Це ж стосується і комп’ютера. Для чого, якщо він не працює? Все просто: навіть при 100%-ному заряді ноутбука або комп’ютера живлення від мережі не обривається повністю, а поновлюється кожен раз, як тільки рівень заряду трохи знижується.
Роутер
Ще одне важливе питання: чи потрібно вимикати роутер з розетки на ніч? По суті, інтернет вночі не потрібен, тобто користі від включеного роутера немає, а електрику він споживає. Крім того, вимкнувши роутер на ніч з мережі, ви позбудетеся від його електромагнітного опромінення.
Мікрохвильовка, електрочайник, тостер
Деякі кухонні прилади “з’їдають” багато енергії у вимкненому стані. Експерти радять на ніч відключати з мережі мікрохвильовки, електрочайники, блендери і тостери. Це правило стосується й іншої дрібної побутової техніки: фена, електричних бритв і зубних щіток – ставте їх на зарядку в міру необхідності.
Бойлер
Зараз з метою економії радять відключати бойлер навіть вдень, а вночі – тим паче. Адже бойлер продовжує працювати навіть коли ви спите і не користуєтеся ним: він підігріває воду, як тільки її температура трохи знижується. Разом з тим, прилад тримає температуру якийсь час, тому без гарячої води ви не залишитеся.
Обігрівач
Незамінна річ в холодну пору року, особливо в міжсезоння, коли відключають централізоване опалення, і потрібно підтримувати в приміщенні приємну температуру. Але майже всі обігрівачі споживають досить багато електроенергії. По можливості вимикайте ці електроприлади з розетки на ніч – не тільки з метою економії, а в першу чергу безпеки.
Крім усього, радять виймати з розеток на ніч настільні і підлогові лампи, а також подовжувачі – підключені через нього прилади теж витрачають енергію вночі, навіть якщо не використовуються.
Чи потрібно вимикати пральну машину з розетки? Тут потрібно дотримати балансу між економією і безпекою. Вимикати пральні та посудомийні машини відразу після завершення роботи не завжди продуктивно – ці прилади, перебуваючи в режимі очікування, можуть виявити витік води.
Скільки електроенергії споживає телевізор та інші прилади у вимкненому стані
Сайт Державної інспекції з нагляду за енергетикою України розміщує дані про споживання електроенергії різними побутовими приладами:
телевізор споживає близько 1 кВт год на місяць;
музичний центр – в середньому 1 кВт год на місяць;
DVD-плеєр – 0,5 кВт год на місяць;
комп’ютер – 3,6 кВт год на місяць.
Загальне енергоспоживання побутових приладів в режимі очікування може досягати 350-400 кВт год на рік.
” ”
–>