Чернівчанин Володимир Івасюк — постать унікальна, адже він фактично започаткував у 1960-х роках нову українську естрадну культуру. Сьогодні відомому музиканту виповнилося б 74 роки.
molbuk.ua пропонує цікаві факти із життя та творчості митця
*4 березня 1949 у Кіцмані в сім’ї вчителів Михайла та Софії Івасюків народився композитор Володимир Івасюк.
*Хлопчика назвали Володимиром на честь батькових улюблених поетів Сосюри та Cамійленка.
* З п’яти років Володимир почав вчитися грати на скрипці. Музичну школу в Кіцмані відкрили за клопотаннями Михайла Івасюка та інших батьків.
*Володимиру Івасюку в школі “світила” золота медаль, але у десятому класі він з друзями гуляв парком. Хтось закинув картуз на бюст Леніна. Хлопці намагалися зняти кашкета. Тоді бюст упав і розбився. Усі потрапили до міліції, постало питання про відрахування з комсомолу і школи. Скандал зам’яли, але в атестаті з’явилися четвірки з історії СРСР та суспільствознавства.
*Цей випадок завадив Володимиру стати студентом Чернівецького медичного інституту, попри блискуче складені вступні іспити. Хтось доніс про “справу”. Тож лише через рік, отримавши рекомендацію від заводу “Легмаш”, Івасюк став студентом медінституту.
*Багато пісень Володимир Івасюк писав під псевдонімом, оскільки не був членом спілки композиторів, а тому відомі колективи не мали права брати їх до репертуару. Попри це, пісні Івасюка перемагали в багатьох конкурсах.
*У Володимира Івасюка було дві освіти. Після закінчення Чернівецького медичного університету він вступив до Львівської консерваторії на композиторське відділення. Його викладачем був відомий композитор Анатолій Кос-Анатольський.
*У Володимир Івасюк був дивовижно працездатним. Як згадував співак Ігор Кушплер, одного разу за ніч він написав оркестрову партитуру для 60 інструментів по пам’яті.
*Телевізійні фільми “Червона рута” та “Пісня завжди з нами” зробили Івасюка шалено популярним. Він почав пропускати заняття в консерваторії, і його відрахували.
*Влада спробувала видати смерть Івасюка за самогубство, хоча тепер доведено, що до вбивства був причетний КДБ.
*Партійні боси довго не давали згоди на поховання композитора на Личаківському цвинтарі. У газетах заборонили друкувати некрологи і співчуття рідним Івасюка.
*Попри це, похорон Володимира Івасюка перетворився на мовчазну акцію протесту. Тисячі львів’ян та людей з інших міст вийшли на вулиці, щоб провести свого улюбленця в останню путь. Того дня у Львові не було жодної квітки – ними була встелена дорога до Личаківського цвинтаря. (За даними Інституту національної пам’яті)
” ”
–>