У Кіцмані 23 лютого волонтери благодійного фонду “Регіон Карпат” NEEKA організували тренінг з підтримки психоемоційного стану для людей, що були змушені покинути рідні домівки. Захід проходив у місцевому гуртожитку, де нині проживає близько 120 людей. Окрім подібних заходів, волонтери надають переселенцям гуманітарну, юридичну та соціальну допомогу.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Тренінг був спрямований на те, щоб сформулювати внутрішньо переміщеним особам психологічну стійкість.
“Такі тренінги потрібні, адже кожна людина від початку війни перебуває у стресі та напруженні. Наші психологи працюють з переселенцями, щоб підвищити стресостійкість. Благодійний фонд опікується людьми, що переїхали на Буковину через окупацію або ж активні бойові дії на території рідного міста. Ми проводимо час від часу зустрічі, тренінги та надаємо як психологічну допомогу, так і гуманітарну, юридичну чи соціальну”, ‒ розповідає фахівчиня з мобілізації громад благодійного фонду “Регіон Карпат” NEEKA Анастасія Тирон.
У команді благодійного фонду є представники не тільки з Чернівецької області, а з усієї України. Дехто вирішив стати волонтером одразу після 24 лютого. Так до Регіону Карпат NEEKA приєдналася Руфіна Колош. Зараз вона фахівчиня з менеджменту благодійного фонду.
“24 лютого я евакуювалася з Бучі. Коли переїхала до Чернівецької області, то відразу почала волонтерити у таборі для біженців, що у Ржавинцях. Пізніше, у жовтні, стала офіційно волонтером у Регіоні Карпат NEEKA. Я думаю, що коли почалася війна, кожному хотілося долучитися до великої справи, аби подолати зло. Хочеться бути корисною, якщо маю можливість, то чому цим не скористатися. У планах навіть після війни волонтерити, без нього вже не можу уявити своє життя”, ‒ ділиться Руфіна Колош.
У благодійного фонду є п’ять психологів, що допомагають переселенцям. Психологиня Анжела Долженко разом із колегами лише за 2022 рік надали сім тисяч індивідуальних психологічних консультацій.
“Ми супроводжуємо психологічно людей, що тимчасово перемістилися на Буковину. Зазвичай допомагаємо жінкам, дітям і людям старшого віку. Багато хто втратив рідних, своє майно, через що пережив великий стрес. Саме психологічна підтримка – наше основне завдання. Люди звертаються до нас щодня. У нашому штаті працює 5 фахівців, тому людина сама може обрати психолога, якому може довіритися”, – каже Анжела Долженко.
Кіцманська міська рада тісно співпрацює з міжнародним фондом. Зараз у місті перебуває 1247 внутрішньо переміщених осіб. За словами начальниці відділу з питань соціальної роботи Кіцманської міської ради Світлани Іванцин, від початку повномасштабного вторгнення люди активно зверталися по допомогу, ніж зараз.
Під час тренінгу учасники активно брали участь у практичній частині. Психологи продемонстрували кілька вправ, що допомагають скинути напруження.
Серед учасників були люди з різних регіонів України. Так мати Олена та її син Кирило у квітні переїхали до Чернівецької області з Донеччини.
“Подобається Буковина, тут спокійно, не чутно вибухів, та попри це душа рветься додому… Намагаємося відвідувати подібні заходи, дуже вдячні організації, яка залишається небайдужою до нас”, – розповідає мати Олена.
” ”
–>