Новини

Масової бійки не було: у поліції Буковини прокоментували ситуацію з небезпечним молодіжним рухом

У Чернівцях поліцейські не допустили провокації масових бійок серед молоді і підлітків у Чернівцях, які вчора, 27 лютого, зібралися біля торгового комплексу “Майдан”. Правоохоронці провели заздалегідь попереджувальні заходи.

Про це molbuk.ua повідомила начальниця відділу комунікацій Нацполіції у Чернівецькій області Кароліна Маришева.

“Зібралася невелика кількість підлітків і вони нічого поганого не зробили. З дітьми, які приходили до попередньо визначеного місця, правоохоронці провели профілактичні бесіди. До поліції не надходили звернення щодо вчинення хуліганських дій за участі молоді”, – зазначила Кароліна Маришева.

Наразі це один випадок в області. Правоохоронці продовжують проведення комплексу заходів, спрямованих на попередження неправомірних дій. Також до до роботи залучені педагогічні колективи, батьківські комітети, громадські організації та проведені зустрічі зі школярами та студентами Буковини”.

Поліцейські закликають батьків приділити посилену увагу дітям.

“Зрозуміло, що такі своєрідні “молодіжні рухи” – це психологічний вплив пропагандистів на молодь, щоб залучити їх до дестабілізації ситуації. Тому ми просимо батьків частіше спілкуватися з дітьми, звертати увагу на їхню поведінку, цікавитися їх оточенням, місцем проведення дозвілля та ознайомити з правилами кібербезпеки в соціальних мережах”, – сказала Кароліна Маришева.

Що відомо про “Редан”

В Україні почали збиратися підлітки для масових бійок. Учасники збиралися у Києві, Харкові, Львові, Житомирі та Івано-Франківську. Вони відносять себе до російської субкультури “ПВК Редан”.
Спочатку підлітки почали збиратися у РФ. 24 лютого сталися в торгових центрах кілька масових бійок. Затримання відбувалися в Санкт-Петербурзі, Курську, Новосибірську та Казані.
Самі підлітки називають себе “ПВК Редан”. Це підліткова субкультура, яка виникла в соцмережах і натхненна аніме-серіалом “Hunter x Hunter”, у якому є бандитське угруповання під назвою “Редан”. Символи підліткової “ПВК” – чорний колір, павуки і цифра 4. У соцмережах є й кілька інших спільнот, які спрямовані проти “Редана”, і через це у підлітків трапляються бійки.

Поради батькам:

Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі, виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.

Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.

Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.

“Познайомтеся” з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.

Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.

Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

Пам’ятайте,що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється.

Раніше повідомлялося, що у мережі з’явилися відео з ймовірними прихильниками нового руху ПВК “Редан”.

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.