Білок – єдиний із калорійних нутрієнтів, кількість якого при схудненні рекомендовано підвищити. Як відомо, він міститься у м’ясі, рибі, яйцях.
Яке ж м’ясо обрати, якщо ваша мета скинути вагу, розповів на Facebook фітнес-тренер та нутриціолог Віктор Мандзяк, пише РБК-Україна.
Які плюси вживання білка у схудненні?
По-перше, білок дає ситість. По-друге, на засвоєння білка йде до 30% калорій, що містяться в ньому. І по-третє, білок захищає того, хто худне від втрат м’язів.
Але є момент, що у м’ясі міститься жир. У м’язах тварини є не тільки білок, а й жир (внутрішньом’язові тригліцериди), і вуглеводи (глікоген).
“Як і в наших м’язах, у м’язах тварин це енергія для фізичного руху. У м’ясі вуглеводів практично немає. А з жиром все цікавіше”, – розповів Віктор.
Річ у тому, що якщо тварина мало рухалася за життя, то в її м’язах жир накопичується не тільки в м’язових клітинах. Між м’язовими пучками розростається справжнісінька жирова тканина з адипоцитами, фібробластами і всякими макрофагами.
Також жирність м’яса залежить від частини туші, яку вирізав м’ясник. А якщо говорити про птицю, то під шкірою у неї, звичайно, є жир.
Жирність м’яса
Важливо знати жирність м’яса, адже кожен додатковий відсоток жиру збільшує калорійність обіду (в якому 150 г м’яса) на 13 кілокалорій.
Якщо ви хочете схуднути – вживайте м’ясо із вмістом жиру до 5%. М’ясо більшої жирності можна вживати рідко, на свята.
До нежирного м’яса належить:
куряче філе ~ 2%
філе індика ~ 2%
телятина ~ 2%
яловича вирізка ~3%
перепілка без шкіри ~4,5%
До жирного м’яса належить:
свиняча вирізка ~7%
куряче стегно без шкіри ~10%
куряча гомілка без шкіри ~10%
кролятина ~11%
баранина ~16%
мова свинячої ~16%
курячі крила зі шкірою ~16%
перепілка зі шкірою ~17%
куряче стегно зі шкірою ~17%
” ”
–>