Новини

Україна повернула з російського полону більше сотні захисників: серед них є і буковинці

Сьогодні в Україну з полону повернулися 116 захисників України, 5 з них – прикордонники. Серед звільнених – і військовослужбовці з Буковини.

Про це повідомляє Сокирянська міська рада, пише molbuk.ua

“Серед звільнених – житель нашої громади Михайло Васильович Старий, а також прикордонники, які проходили службу в Донецькому, Луганському, Чопському прикордонних загонах та в ОКПП “Київ”. Вітаємо наших захисників на рідній землі!
Слава нашим Героям! Слава Україні!” – йдеться у дописі.

Як відомо, 4 лютого відбувся ще один великий обмін полоненими, вдалося повернути 116 людей.

За даними голови ОП Андрія Єрмака, серед звільнених – оборонці Маріуполя, херсонські партизани, снайпери з Бахмутського напрямку та інші герої.

“87 воїнів ЗСУ, двоє з яких – із ССО. Вісім бійців ТрО, семеро з Нацгвардії, шестеро з Нацполіції, п‘ятеро з ДПСУ, двоє з ВМС та один представник ДСНС. З них двоє офіцерів та 114 рядових і сержантів.

Крім того, нам вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів-добровольців – Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью, а також тіло загиблого воїна-добровольця – українця, який служив у Французькому іноземному легіоні та після початку повномасштабного російського вторгнення повернувся захищати Україну – Кулика Євгенія Олеговича”, – сказав Єрмак.

Росіяни тим часом кажуть, що обмін відбувся “завдяки посередництву керівництва Об’єднаних Арабських Еміратів”, а окупанти отримали 63 вояк.

Водночас заступник начальника ГУР Дмитро Усов під час зустрічі з керівником ОП Андрієм Єрмаком повідомив, що звільнені у суботу з російського полону українські бійці перебувають у незадовільному стані, всі вони в лікарні.

Усов зауважив, що стан здоров’я звільнених із російського полону бійців незадовільний. Зараз усі вони перебувають у лікарні й отримують першу медичну допомогу. Попереду на них чекає лікування та реабілітація.

У свою чергу, Єрмак наголосив, що звільнені з полону мають отримати першу медичну допомогу, пройти всі необхідні обстеження, за потреби – мають бути поставлені діагнози.

“Держава має можливості, щоб надати необхідну підтримку й допомогу. Безумовно, треба забезпечити зустріч воїнів із рідними. І потім, у разі необхідності, вирішувати питання виїзду на лікування за кордон”, – сказав він.

Єрмак зазначив, що підготовка цього обміну тривала понад місяць. Над ним працювала велика команда, зокрема Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, представники всіх відомств, а також Офісу президента під безпосереднім контролем Володимира Зеленського.

Разом з тим, виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що серед звільнених є представник Нацгвардії, якого раніше вважали зниклим безвісти.

” ” у Facebook | Telegram | Viber |

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.