Українські волонтери започаткували інформаційну кампанію в Чернівцях про психічне здоров’я.
Про це повідомляє ГО “Заходи”.
У громадському транспорті, в кафе, в учбових закладах, на зупинках та на вулицях Чернівців з’явилися інформаційні плакати, наліпки та оголошення з зображенням овечки.
Кожен зацікавлений може відсканувати розміщені там QR-коди та перейти на сайт із корисними матеріалами про розлади сну та харчової поведінки, депресію, агресію, тривогу, нав’язливе мислення, зловживання алкоголем, батьківську роздратованість і відновлення після втрати.
Овечка – персонаж, якого створила команда проєкту “Психічне здоров’я для України” та ГО “Заходи”. У рамках кампанії вони підготували інформаційні матеріали від кваліфікованих фахівців із психічного здоров’я.
“Наразі не існує української родини, яка не відчула наслідків війни. Бути збентеженим, тривожним, відчувати сум або злість — природна реакція на ненормальні умови, в яких ми опинилися. Війна може спровокувати емоційні труднощі або ж психічні розлади. Їх вплив можна мінімізувати, якщо бути особливо уважним до себе та близьким і не соромитися звертатися за допомогою психологів, психотерапевтів та психіатрів. Ми хочемо допомогти чернівчанам інформаційно, підтримати їх психічне здоров’я”, – говорить чернівецький лікар-психіатр Богдан Сумарюк.
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що в умовах повномасштабної війни близько 15 млн українців потребуватимуть психологічної допомоги, близько 4 млн — медикаментозного лікування. А дані ВООЗ свідчать, що кожна четверта людина раз у житті так чи інакше зіштовхнулася з психічними розладами особисто.
” ”
–>