Новини

Постковідний синдром: лікар розповів про його основні симптоми та тривалість

Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. Богомольця, доктор медичних наук, професор Сергій Дубров зазначив, що постковідний синдром може тривати 12 і більше тижнів від початку захворювання.

Про його симптоми та перебіг лікар розповів на пресконференції в одному з інформагентств 5 квітня.

За словами Дубова, симптоми синдрому можуть проявлятися з боку будь-якої системи – дихальної, серцево-судинної, нервової. Найтиповішими є зміни у респіраторній системі. Досить часто ці зміни мають субтотальний і навіть тотальний характер. Пацієнти тривалий час потребують допоміжної респіраторної підтримки, навіть коли вірус в їх організмі вже не розмножується, а ПЛР-тест є негативним, говорить лікар.

Крім того, типовим ускладненнями є неврологічні розлади та слабкість, які тривають декілька тижнів після захворювання, навіть у випадку нетяжкого його перебігу. Досить часто трапляються когнітивні розлади: порушення пам’яті, функцій вищої нервової системи.

Дубров додає, що дещо рідше виникають ускладнення у вигляді міокардиту. Так, за його словами, в Україні частота таких ускладнень є невеликою у порівнянні з іншими країнами, зокрема в Китаї ускладнення у вигляді міокардиту зафіксовано у 7-23% осіб, які перехворіли на COVID-19.

Лікар наголошує, що наразі не існує чітких рекомендацій щодо медикаментозного лікування постковідного стану, а у США та країнах ЄС вони зводяться до відновлювальної терапії – фізична реабілітація, повноцінне харчування, нормальний сон.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.