Зустрілися ми з пані Галиною в художньому музеї. Зараз там представлена її виставка – в одній кімнаті вмістили понад 900 різних ялинкових прикрас.
Замовляла іграшки коробками
Чернівчанка каже, що захопилася колекціонуванням приблизно чотири роки тому. Здебільшого замовляла іграшки коробками. Серед них вже обирала, які варті уваги, а які треба реставрувати. Що теж робила самостійн, йдеться у публікації ” “.
– Я просто дуже люблю свято Нового року. Колись у мене була коробка із такими іграшками, вона впала, тоді майже все розбилося. Вирішила знайти ще такі іграшки. В інтернеті їх продавали коробками, захопилася – от і понеслося. Половина з них вже мною відреставрована, – каже жінка.
Реставрація іграшок – тривалий процес, але пані Галина розповідає, що не всі ялинкові прикраси підлягають ремонту. Крім цього, ціна іграшок залежить від серії та року випуску. Найдорожчі з них у музеї поклали у спеціальні столи під скло.
– Деякі просто треба підфарбувати, деякі заклеїти. Якщо іграшка втратила колір – теж оновлюю його. Ті іграшки, що висять на стіні, дешевші й не такі рідкісні. Ті, що під склом, не завжди знаходила у коробках, які замовляла. Деякі спеціально шукала на різних сайтах в інтернеті. От лисичка, заєць – вони з дорогої серії, їх важко було знайти, – каже пані Галина.
Найцінніші – на прищіпках
За словами пані Галини, найважче було знайти іграшки на прищіпках. Вони – особливо цінні.
– Це наша історія. Деякі прикраси робили після виходу фільмів, мультфільмів. Серійно їх зараз важко знайти, я частинами у різних людей купувала. Отак кілька серій і зібралося. Більшість із цих іграшок виробляли в Україні – були заводи у Києві, Харкові. Дуже цінними є каталоги, де є фото ялинкових прикрас, рік випуску, їхня історія. Вони не дешеві, їх важко знайти, тому таких у мене немає, – додає чернівчанка.
Іграшки з вати робить сама
На колекції представлені й іграшки зі звичайної медичної вати. Їх за давніми технологіями жінка робила сама.
– Іграшки з вати роблять за різними технологіями. Це здебільшого вода із клеєм. Використовують для цього і крохмаль. Але вони виходять мʼякими. Спершу я вчилася. Подивилася на готові – ніби непогано виходить. Почала ще й такі іграшки робити. На кожну таку іграшку витрачаю приблизно тиждень. Вони дуже довго висихають, тому роблю це поетапно, – розповідає.
Пані Галина каже, що у такий спосіб хотіла дещо покращити людям настрій. Вважає, що навіть в умовах війни треба знаходити час для прекрасного.
– Представила іграшки, щоб хоч трохи покращити людям настрій та створити новорічну атмосферу. Зателефонувала директорці музею, запропонувала зробити виставку, а та й погодилася. Проте люди мало зараз ходять у музеї. Спочатку на виставці мало бути всього 300 екземплярів, але, як бачите, вмістилися аж 900, – додає чернівчанка.
Виставка ялинкових прикрас триватиме в музеї впродовж січня. Відвідати її можна за адресою: Художній музей, Центральна площа, 10.
” ”
–>