Новини

Кращі за натівські стандарти: майстри з Чернівців роблять ліжка для військових

Працівники чернівецької виробничо-творчої майстерні “Три дубки” від початку війни допомагають військовим. Збирають кошти, купують авто для ЗСУ.

Після однієї із поїздок на схід у майстрів з’явилася ідея виготовляти ліжка. Над нею працювали довго, але зараз їхні ліжка, стверджують, навіть кращі від натівських, йдеться в публікації ” “.

Про те, як вдалося налагодити виробництво, розповів співзасновник майстерні та ініціатор проєкту Михайло НАЗАРЕВИЧ.

– Ми з колегами працюємо вже понад 15 років. До війни й зараз ми займаємося виготовленням декоративних конструкцій, їх оформленням. Коли почалася війна, робота призупинилася. А ми з хлопцями почали думати, чим можна допомогти військовим. Спочатку виготовляли буржуйки з газових балонів. Потім вирішили допомагати більш суттєво – зібрати гроші на авто. За вісім місяців відправили на схід вісім автомобілів. Я – багатодітний батько, тож маю змогу їздити за кордон і купувати там авто. Ми їх приганяємо, ремонтуємо, фарбуємо в піксель і відправляємо на передову. Закуповували також Starlink, генератори та рації. Та під час однієї з поїздок на схід я разом зі своїм другом із Закарпаття Юрієм Кочержуком залишилися ночувати. Спали в закинутій будівлі на кариматі на підлозі. Тоді й виникла ідея робити для військових ліжка, – розповідає Михайло.

Кращі за натівські стандарти

За приклад майстри брали натівську розкладайку. Алюмінієві конструкції замінили на дерев’яні з металевими елементами.

– Мені колись подарували натівську розкладайку. Мій колега Андрій зняв з неї розміри. В натівських були проблеми з тканиною. У створенні наших ліжок ми все врахували. Знайшли майстерню, яка займається пошиттям, деревину, постачальників. Паралельно з розробкою ліжок, продовжували займатися автомобілями для ЗСУ. Під час однієї із поїздок у Норвегію мій друг звідти запропонував допомогу, надав кошти на десять таких ліжок. Так ми й почали цим займатися, виготовили першу партію, – каже Михайло.

Майстри довго експериментували із тканинами й конструкцією, щоб зробити ліжко максимально міцним і якісним. Дослухалися і до зауважень військових, та удосконалювали ліжка. Тож зараз вони навіть кращі за натівські.

Залежно від комплектації, ліжка коштують від 2700 до 3000 гривень. Схожі ліжка в Словаччині чи Польщі коштують близько ста євро, але якість їхня посередня.

– Була ідея закуповувати ліжка в Польщі, але тоді б кошти йшли в іншу країну. Тож ми подумали: нехай це буде довше, але запустимо цей проєкт у нас. Щоб наші люди мали змогу працювати й заробляти, – додає Михайло Назаревич.

“Дуже часто отримую позитивні відгуки”

Всі матеріали для ліжок, а це дерево, метал та тканину, волонтери закуповують на Буковині. Постійно на проєкті працюють п’ять-шість людей. І ще скільки ж частково залучені до цього.

Один із працівників, Віталій Кашенко, ще на початку війни приїхав із Києва. Сам родом із Сумщини. Він із заготовок складає ліжка. За весь час майстри виготовили їх уже понад триста. Таку ж кількість планують ще виготовити до Нового року.

– Є люди, які допомагають грошима, а ми за ці кошти робимо ліжка і відправляємо хлопцям. Буває, що замовляють і оплачують 15 штук, п’ять забирають, а інші залишають нам, щоб ми відправили військовим, – каже чоловік.

Від військових надходять позитивні відгуки.

– Ці ліжка справді дають змогу трохи відпочити нашим захисникам. Військові сплять хоча б не на сирій землі чи мокрих дошках. Я дуже часто отримую позитивні відгуки, подяки від них. Нещодавно один чоловік мені написав: “Вдалося виспатися, як вдома”. Хлопці надсилають відео, дякують. Це те, що нас надихає працювати далі. І я дуже вдячний людям, які долучаються до нашої справи, вдячний волонтерам та організаціям, – каже Михайло.

Щоб допомогти донатом:

Посилання на банку – https://send.monobank.ua/jar/8KToiGVUm3

Номер картки банки – 5375 4112 0046 7509

” ”

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.