Нещодавно академічний симфонічний оркестр Чернівецької філармонії представляв Україну в Південній Кореї. Протягом двох тижнів музичний колектив виступав у школах, коледжах, університетах, меріях.
Навіть виступив у корейському Кабінеті Міністрів, про це кореспондентці molbuk.ua розповіла виконавиця обов’язків генерального директора обласної філармонії імені Д. Гнатюка Руслана Косар.
– Це вже не перша наша поїздка до Південної Кореї. Організатори цього туру пропонували завітати до них ще влітку, але тоді ми жодних поїздок не планували. Восени до нас знову звернулися, і ми вирішили все ж організувати цю поїздку, – розповідає Руслана Косар.
Міністр закордонних справ був у захваті
За словами пані Руслани, у Південній Кореї не дуже знають про події, що відбуваються у нашій державі, хоча й підтримують нас.
– Корейці підтримують українців. Розуміють, що саме Росія розпалила конфлікт вже не в одній війні, і з Україною – не виняток. Протягом туру ми давали концерти, виступали у вишиванках для дітей та старших людей. Нас представляли як тих, хто бореться та відстоює свою незалежність. Це викликало в них повагу та гордість, – каже Р. Косар. – У нашому оркестрі є дівчата, в яких рідні служать у лавах ЗСУ. Ми ділилися історіями, щоб народ цієї країни знав, що ми переживаємо.
Музиканти за два тижні встигли побувати у декількох містах Південної Кореї. Під час одного з концертів буковинські митці зустрілися з міністром закордонних справ Республіки Корея Пак Чіном.
– Після концерту в Сеулі, столиці країни, ми мали змогу поспілкуватися з міністром закордонних справ Пак Чіном. Він цікавився, яка ситуація зараз в Україні, а наступного дня після нашого виступу зателефонував і пообіцяв всебічну підтримку. Ми тоді в автобусі плакали від щастя, – згадує Руслана.
Підтримують на відстані
На концертах оркестру були й українці, які живуть у Південній Кореї.
– Українська громада в цій країні невелика, налічує близько 300 людей. Вони щотижня влаштовують акції, мітинги та флешмоби на підтримку України, – розповідає Руслана Косар. – Коли кажуть, що культурний фронт не важливий, то насправді помиляються. Ми виконували гімн на кожному концерті, всі люди вставали та підтримували нас. Не передати словами, наскільки сильно відчувається підтримка у такі хвилини. Є повага та гордість за українців…
Українська діаспора через музикантів передала 15 ящиків речей для військових.
Симфонічний оркестр дав близько 15 концертів. Руслана Косар згадує, що разом з колективом вони залишили незабутні враження від української музики.
– До нас долучалися і їхні солісти, дуже сподобалася їхня фортепіанна школа, їхня культура також є цікавою, – розповідає Руслана Косар.
З початку війни колектив філармонії вже вчетверте давав концерт за кордоном. Спочатку симфонічний оркестр у повному складі виступав у Дюссельдорфі (Німеччина). Потім дівчата камерного хору їздили до Румунії на фестиваль, а ансамбль “Плай” виступав у Франції. Останнім був тур до Південної Кореї.
– Попри відключення електроенергії, ми продовжуємо репетирувати. Українці незламні. Культурною дипломатію продовжуємо робити все, що в наших силах, – резюмує пані Руслана.
” ”
–>