Похолоднішало, і люди дедалі частіше використовують для обігріву пічне опалення. Та порушення правил безпеки при цьому призводить і до вибухів, і до пожеж.
Протягом останнього тижня таких випадків сталося кілька, йдеться в публікації ” “.
У селі Великий Кучурів у помешканні вибухнув твердопаливний котел, повідомили ” ” медики. Унаслідок вибуху постраждало подружжя пенсіонерів: жінка загинула, а чоловік з опіками обличчя, рук та ніг потрапив до лікарні.
А в селі Нелипівці дві людини загинули через отруєння чадним газом від пічки. Чоловіку було близько 60 років, а жінці – 55.
16 листопада у селі Михайлівка Дністровського району виникла пожежа в житловому будинку. Вогонь помітили власники та зателефонували на спецлінію “101”. Вогнем знищено покриття, речі домашнього вжитку та господарський інвентар. Попередня причина пожежі – порушення правил експлуатації пічного опалення.
Уранці 12 листопада у селі Гробище Путильської громади виникла пожежа в літній кухні. За попередніми висновками, причиною пожежі стала несправність конструкції опалювальної печі.
24 листопада у селі Новоселиця Кельменецької територіальної громади 85-річна жінка загинула у пожежі власного будинку. Загоряння також сталося через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації печі.
Начальник пресслужби Головного управління ДСНС в області Сергій БАБЧУК розповідає, що впродовж жовтня-листопада на Буковині виникло дев’ять пожеж через порушення правил експлуатації пічного опалення. Внаслідок пожежі загинула людина.
– У період похолодань та із початком опалювального сезону зазвичай зростає кількість пожеж у помешканнях. Вони пов’язані з неправильним облаштуванням печей та порушенням правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення. Саме з цих причин від початку року в області трапилося 87 пожеж, на яких загинуло вісім і травмувалося п’ять осіб. Дев’ять пожеж виникло у жовтні-листопаді, на одній пожежі загинула людина, – пояснює С. Бабчук.
Поради рятувальників
– Перед початком опалювального сезону перевіряти справність печі та димоходу, відремонтувати їх, прочистити сажу, щоб не сталось її займання, заштукатурити та побілити усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали.
– Біля кожної печі під дверцятами на підлозі слід прибити металевий лист, а попіл та шлаки необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.
– Категорично заборонено залишати розпалені печі без нагляду або доручати нагляд за ними дітям, застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та пальні рідини.
– У жодному разі не дозволено сушити чи складати на піч одяг, дрова чи інші займисті предмети, а також розміщувати меблі ближче ніж за метр від печі.
” ”
–>