Новини

Розроблять план озеленення: фахівчині з Маріуполя будуть займатися зеленими насадженнями Чернівців

Марина Дзюба та Наталя Гончарова працювали багато років у комунальній сфері Маріуполя, опікувалися озелененням міста. Війна різко змінила їхнє життя.

Тепер обидві жінки працюють у тресті зеленого господарства Чернівців, пише molbuk.ua.

Марина, виїхавши з розбомбленого міста, почала шукати роботу. Надіслала резюме до Чернівецької міськради й успішно пройшла співбесіду. Вона очолила підприємство сьомого вересня. Наталя приєдналася після того, як певний період попрацювала у Львівській міськраді.

Марина працює усього два тижні і поки що лише вивчає підприємство. Готова поділитися своїми знаннями та досвідом, щоб зробити Чернівці кращими.

“Я в Маріуполі майже 20 років працювала у комунальному підприємстві зеленого господарства. Була начальником районного відділу з благоустрою. Коли почалися бойові дії, довелося виїхати з міста, покидали його вже повністю окупованим”, – каже Марина Дзюба.

Марина згадує, що Маріуполь був гарним, сучасним, квітучим.

“За останні 10-12 років було багато роботи зроблено в озелененні Маріуполя. Майже усі зелені зони, сквери, парки були після реконструкції. Я організовувала виробничий процес. Моя колега Наталя Гончарова займалася озелененням міста. Зараз ми разом із Наталею працюємо в Чернівцях. Вона стала заступником начальника з питань благоустрою у тресті зеленого господарства”, – розповідає жінка.

Наталя Гончарова, виїхавши з Маріуполя, кілька місяців працювала в управлінні екології Львівської міської ради. Коли дізналася, що є можливість повернутися до улюбленої справи — озеленення — погодилася переїхати до Чернівців.

Наталя згадує, що над озелененням свого рідного міста працювали дуже серйозно.

“Концепція Маріуполя — місто-сад, тому все квітло. У нас було 12 парків та 39 скверів, які ми обслуговували. Щороку в планах було робити капітальні ремонти двох-трьох об’єктів. Для озеленення міста розробляли дизайн та макети озеленення. Вони щороку змінювалися. Маріуполь – це степова зона, і ми, відповідно до ареалу, підбирали рослини. Це були лугові трави, троянди, злаки”, – каже Наталя.

Марина та Наталя вже об’їхали частину об’єктів, які обслуговує трест зеленого господарства. Кажуть, що основна родзинка Чернівців — це те, що вдалося зберегти зелені об’єкти, які були спроєктовані багато років тому.

“Велика шана місту, що це не зіпсовано. Центральний парк вразив мене. Він не зіпсований новими недолугими насадженнями, які б для нього не підходили. Там усе збережено, і це дуже круто”, – каже Наталя Гончарова.

Фахівчині вважають, що в Чернівцях в озелененні не вистачає трохи сучасності. Потрібно лише трохи його підкоригувати – і буде краса.

“Ми поки що не можемо говорити про якісь зміни в озелененні. Наразі вивчаємо підприємство, з’ясовуємо, як воно працює, які є потужності, як фінансується. Вже побачили, що у тресті – гарна команда, є з ким працювати. Нас дуже добре прийняли у колективі”, – розповідає Марина Дзюба.
Перші заплановані кроки – підібрати фахових працівників і посилити механізовану роботу.

“Щодо озеленення, то треба почати з концепції. Сформуємо наші пропозиції, їх розглянуть, тоді будемо втілювати проєкти. Наприклад, у Чернівцях вузькі вулиці і низько висять дроти, тому будемо пропонувати поступово замінювати дерева на низькорослі, наприклад, кулясті клени, сакури. Липи, які посаджені на багатьох вулицях, рідко садять уздовж проїжджої частини”, – пояснює Наталя.

Марина та Наталя зізнаються, що робота в тресті зеленого господарства цікава для них. На підприємстві є над чим працювати.

“У Маріуполі зеленбуд виконував роботи не лише з озеленення. Підприємство також утримувало дороги, тротуари і кладовища. Роботи були масштабніші. Ситуація змінилася після того, як міська влада захотіла покращити вигляд міста і почала вкладати у це кошти. Влада зрозуміла, що озеленення міста має бути у комплексі з іншими роботами. Зелені насадження не покращать його вигляд, якщо розбиті тротуари і старі паркани. Тому будемо радити в Чернівцях теж запроваджувати комплексну реконструкцію, щоб місто ставало кращим”, – згадує Марина Дзюба.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.